antyki

Antyki – jak je kupować

Antyki – porady dla początkujących. Jak i gdzie kupować?

Kupowanie antyków to bardzo poważne zadanie – trzeba się na tym znać, gdyż antyki należy kupować ze sprawdzonych źródeł. Niestety, inaczej może się okazać, że nieodpowiednio do tego ktoś podszedł i niestety kupił mebel, który nie jest antykiem, tylko imitacją. Antyki są chętnie wybierane, niezależnie od mijających się mód i trendów nadal mają wielu wielbicieli.

antykiStylowe wnętrza domów, restauracji, instytucji publicznych itd. to trend, który się utrzymuje. Wiele osób ceni właśnie tego typu elementy wyposażenia wnętrz, o wiele bardziej niż meble nowoczesne. Tym bardziej, że antyki prawdziwe, są solidne, trwałe, wykonane z wysoko gatunkowych materiałów, z prawdziwego drewna, poddanego odpowiedniej obróbce. Dlatego mają o wiele większą wartość, niż zwykle meble, produkowane masowo, które mają posłużyć kilka czy kilkanaście lat i nie posłużą dłużej, gdyż się zniszczą.
Z kolei antyki, prawdziwe i solidne, wykonane z drewna oraz dodatkowych materiałów zabezpieczających, mogą służyć przez lata, przez kilkadziesiąt lat, jak i dłużej, bo po prostu mają taką wartość, solidność, wytrzymałość. Muszą być oczywiście odpowiednio pielęgnowane, renomowane, odnawiane, by mogły tego typu warunki znosić i dobrze się prezentować. Dlatego tutaj faktycznie antyki muszą być odpowiednio wybierane, trzeba znać się na tego typu walorach, bo inaczej faktycznie nie wybierzmy takich mebli, które są tego warte, które faktycznie są z epoki, a nie tylko naśladują dany styl. Tutaj już ta wiedza specjalistyczna jest potrzebna. Takie stylowe wnętrza znajdują uznanie u wielu osób. Niekoniecznie każdy ceni styl minimalistyczny, nowoczesny. Faktycznie antyki są nadal bardzo cenione, mają wielu wielbicieli.

Sprawiają, ze wnętrze wygada bardzo luksusowo , jest ciepłe itd. Tak więc te meble z epoki, jak i różne dodatki bibeloty, obraz itd. tworzą ten niepowtarzalny klimat. Poza tym są one wartościowe, to swego rodzaju inwestycja. Pod tym względem także są one wybierane, jako sposób pomnażania pieniędzy, gdy się je sprzeda z zyskiem.