Aranżacja wnętrza gabinetu lekarskiego od A do Z

Idąc do placówki medycznej, oprócz profesjonalnej obsługi oczekuje się obecnie również estetycznego wystroju. Klimat panujący w gabinecie pediatry czy dentysty ma szczególne znaczenie dla doznań pacjenta. Przemyślane zaaranżowanie przestrzeni nie tylko ułatwi pracę lekarzowi, ale też uprzyjemni spędzony czas czy bolesny zabieg pacjentom. 

Estetyczny i funkcjonalny gabinet lekarski 

stylowe projektowanie wnętrz gabinetów lekarskichPlanując wygląd gabinetu lekarskiego, najlepiej pomyśleć o odczuciach i potrzebach pacjenta. Warto zadbać o przystępną i dobrze widoczną recepcję, którą łatwo zachować w czystości. Konieczne jest również spełnienie wymagań Sanepidu i wyodrębnienie w przychodni poczekalni, toalety dla pacjentów i personelu oraz przestrzeni socjalnej. Wyposażenie kliniki i gabinetu powinno być wytrzymałe, stworzone z wysokiej jakości materiałów łatwych do czyszczenia. W każdym wnętrzu istotną rolę pełni również oświetlenie, które wpływa na samopoczucie pacjentów i nastrój w całej przychodni. Ponadto w dzisiejszych czasach liczy się nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim stylowe projektowanie wnętrz gabinetów lekarskich. Tworzone są oryginalne, unikalne projekty barwą dopasowane do branży – dobierane są materiały wykończeniowe o ściśle określonej specyfice, meble są produkowane na zamówienie w ustalonej kolorystyce, a wszelkie urządzenia sanitarne wyróżnia najwyższa jakość i odporność na zabrudzenia. Takie eleganckie, modernistyczne gabinety sprawią, że polepszy się doświadczenie pacjenta z wizyty.

Projektowanie gabinetów lekarskich nie jest łatwym zadaniem. Oprócz spełnienia wymagań właściciela, przyszłych pacjentów i Sanepidu trzeba stworzyć niepowtarzalny projekt z nowoczesnym designem, dostosowany do specyfiki danego pomieszczenia. Zaleca się stosowanie wysokiej jakości materiałów o gładkich powierzchniach, łatwych do czyszczenia, a jednocześnie estetycznych.