Boho czyli właściwie co?

Nazwa boho w rzeczywistości większości osób nie wiele mówi, tak naprawdę bez względy na to w jakim rejonie Polski czy to w Warszawie czy w Rudzie śląskiej, gdyby na ulicy spytać przechodnia co oznacza ten termin pewnie nie wiele osób by się znalazło które potrafiły by na to pytanie odpowiedzieć. Otóż termin ten jest nazwa jednego ze stylów w którym urządza się mieszkania.

Czym jest boho?

RoletyJego cechą szczególną jest różnorodność. Można by powiedzieć, że styl ten jest połączeniem elementów zupełnie do siebie nie pasujących. Jest on bardzo kolorowy, łączy ze sobą rożne faktury. Meble, które stosuje się w pomieszczeniach urządzanych w tym stylu,. Są wykonane z drewna malowanego kilkoma warstwami, nie zawsze aż tak dokładnie, do tego tapicerka cze tez dywany są bardzo wzorzyste. Dodatkowo absolutnie konieczne jest by owe dywany były także bardzo puchate. Jeśli chodzi o dodatki to mają one nie tylko pełnić funkcje ozdobną a także i użytkową dlatego zwykle w pomieszczeniu ustawia się rożnego rodzaju ręcznie malowane miski i talerze. Jako, ze styl ten jest bardzo kolorowy, to jeśli chodzi o osłonięcia okna ruda można w tym wypadku zarówno pozwolić sobie na firany z zasłonami jak i rolety, a także i na moskitiery, które z racji tego, ze wnętrze jest bardzo kolorowe nie będą zwracać na siebie uwagi. Żaluzja natomiast nie będzie zbytnio pasować, chyba że połączenie rolety i żaluzji, takie rozwiązanie idealnie wpasuje się w ten styl.

Jest to styl bardzo specyficzny, dlatego nie każdy musi czuć się dobrze we wnętrzu urządzanym w taki sposób, można powiedzieć, że jest on przeznaczony głownie dla osób, ze tak powiem pozytywnie zakręconych dla tak zwanych dzieci kwiatów.