Ceglana elewacja domu jednorodzinnego

W końcu zdecydowaliśmy się z mężem na budowę naszego wymarzonego domu jednorodzinnego. Całe życie, do tej pory, mieszkaliśmy bowiem w mieszkaniu w bloku. Przyszła więc pora na zmiany. Wybraliśmy w biurze projektowy dom, jak ma zostać dla nas stworzony. Budowa już się zaczęła, a my zajęliśmy się tym, co najprzyjemniejsze, czyli planowaniem wyglądu domu.

Cegły wewnątrz i na zewnątrz domu

cegły klinkierowe elewacyjneW dzisiejszych czasach bardzo dużo osób planuje przeprowadzkę z mieszkania do domu jednorodzinnego. Własny dom jest bowiem marzeniem wielu osób. My nasze marzenie zaczęliśmy spełniać niedawno. Właśnie buduje się nasz dom, a my planujemy, jak będą wyglądały wnętrz, elewacja oraz ogród. Chcemy w naszym domu zachować dużo naturalności i swojskiego klimatu. Dlatego na zewnątrz domu umieścimy cegły klinkierowe elewacyjne, które pokryją większą część elewacji. Takie cegły wyglądają bardzo naturalnie, a odpowiednio zamontowane, są w stanie posłużyć nam przez długie lata. Umieszczenie cegieł klinkierowych na elewacji domu, pozwala zabezpieczyć tą elewację przed szybkimi zniszczeniami i zabrudzeniami. Cegły są odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie widać na nich zabrudzeń. Co nie oznacza, że co jakiś czas warto umyć cegły elewacyjne, na przykład za pomocą karchera. Płytki w postaci cegieł umieszczone zostaną również we wnętrzu. Wyłożymy nimi centralną ścianę w salonie, które stanie się ważnym elementem dekoracyjnym dzięki zastosowaniu cegieł.

Malowanie elewacji nie jest jedynym sposobem na to, żeby dom wyglądał ładnie. Obecnie coraz częściej stosuje się dodatkowe elementy wykończeniowe, takie jak drewno czy cegły klinkierowe. Na te ostatnie zdecydowaliśmy się z mężem w przypadku naszego domu, który właśnie jest w trakcie budowy. Cegły dodadzą mu charakteru.