Cenne białko konopne

 

W naszej diecie nie może zabraknąć białek, gdyż stanowią one jestem z najważniejszych składników odżywczych. Ich głównym źródłem powinna być odpowiednio zbilansowana dieta,  w której nie brakuje warzyw, ale też mięsa.

Co wartościowego zawierają białka konopne?

białko konopne bioNasze ciało w dwudziestu procentach masy składa się z białek. Biorą one udział w regulowaniu ciśnienia krwi, w utrzymaniu odpowiedniego pH w płynach ustrojowych, budują i naprawiają tkanki i komórki, a także stanowią nośnik niektórych witamin i minerałów. Możemy go dostarczać w formie zwierzęcej albo roślinnej. Wśród tej drugiej grupy, panuje sporo dyskusji, ponieważ zawarte w nich aminokwasy nie są w całości syntetyzowane, jednak istnieją pewne gatunki białek roślinnych, które mają pełnowartościowy skład. Na pewno do nich należy białko konopne bio, które jest wytwarzane z konopi siewnej, nie posiadającej działania psychotropowego. Jego zaletą jest duża zawartość błonnika, który po spożyciu pęcznieje w żołądku i zapewnia uczucie sytości na długi czas.  Białka konopne zawierają bogactwo cennych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 oraz witaminę E, która jest łatwo przyswajalna ze względu na ich obecność. Dzięki temu, że białka konopne są wytwarzane w niskich temperaturach, to nie tracą swoich cennych właściwości, przez co są lepsze jakościowo od innych rodzajów. Ponadto w białku konopnym znajdują się wszystkie aminokwasy egzogenne, czyli takie, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać, zatem trzeba je dostarczać.

Białka poza węglowodanami i tłuszczami muszą być dostarczane każdego dnia, ponieważ zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże. U osób uprawiających sport jest ono najwyższe, gdyż ich organizm jest narażony każdego dnia na ogromne obciążenia.