Co jest lepsze? Nauka w przedszkolu czy w domu?

Wiele osób staje przed pytaniem, która opcja kształcenia naszych dzieci jest lepsza? Kształcenie w domu, przez nas, lub wynajętego nauczyciela, czy lepiej, żeby poszło do przedszkola?

Nauka – gdzie warto ją odbyć?

PrzedszkoleW domu kształcenie jest niezależne od tego czy naszym miejscem zamieszkania jest Bydgoszcz, czy jakaś wieś. Jeśli chodzi o przedszkole, to często jest już uzależnione od tego, czy naszym miejscem jest właśnie duże miasto, jak wcześniej wspomniana Bydgoszcz, czy małe miasteczko lub wieś. Jeśli nasze dziecko pójdzie do przedszkola, to ma stały kontakt z rówieśnikami i działa na jakimś tam programie. Nie zawsze dobrym, ale jednak usystematyzowanym. Jeśli chcemy my z nim pracować, to po pierwsze nie możemy pracować, bo ktoś musi z nim być. Jeśli jednak zostawiamy go z jakąś osobą, to jednak nigdy nie wiemy, czego się po danej osobie spodziewać. Różne rzeczy mogą się przecież przydarzyć, a dziecko to nasze oczko w głowie. Więc, jeśli jednak jedna osoba jest w stanie zapewnić dobry byt całej rodzinie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy to my uczyli nasze dziecko. Jednak, jeśli mielibyśmy wybierać, czy wynajmować kogoś do opieki i uczenia, a wysłać do przedszkola to wolałbym wysłać moją pociechę do przedszkola, żeby uczył je ktoś, kto ma pojęcie na temat, który wykonuje i ktoś inny patrzy im na ręce. Dlatego jak widać i przedszkola i nauczanie w domu (przez nas) ma swoje wady i zalety.

Jednak kształcenie naszego dziecka dostosujemy do jego własnych preferencji, które po trzech latach możemy sami spokojnie ustalić.