Co poprawi kondycję skóry?

Naturalne terapie cieszą się coraz większym zainteresowaniem i powodzeniem. Stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia proponowanego przez medycynę tradycyjną. Stosowane systematycznie wewnętrznie lub zewnętrznie wzmacniają organizm, dodają energii oraz sił witalnych i odczuwalnie poprawiają kondycję i samopoczucie. Doskonale sprawdzają się leczeniu zmian skórnych.

Lecznicze działanie oleju z rokitnika

olej z rokitnika syberyjskiegoWśród osób zmagających się z poważnymi schorzeniami różnego powodzenia coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem cieszy się olej z rokitnika syberyjskiego. Możemy spotkać go na terenie Azji, ale występuje również w Europie. To charakterystyczny krzew na którym gęsto występują owoce o lekko pomarańczowym zabarwieniu utrzymujące się praktycznie przez okrągły rok. To właśnie z tych owoców powstaje olej, którego właściwości lecznicze i terapeutyczne są ogólnie znane i cenione. Olej ten ma lekko pomarańczowe zabarwienie oraz przyjemny owocowy zapach. Może być stosowany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dzięki dużej zawartości kwasów omega skutecznie obniża cholesterol zapobiegając nadciśnieniu oraz chorobom serca. Wykazuje również właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne oraz regenerujące. Dzięki dużej zawartości witamin i minerałów wzmacnia układ odpornościowy i regeneruje organizm. Aby uzyskać efekt terapeutyczny wystarczy stosować raz dziennie kilka kropli przed posiłkiem.

Olej z rokitnika może być stosowany w leczeniu stanów zapalnych skóry, oparzeniach oraz odmrożeniach. Działa również przeciwłupieżowo i zapobiega wypadaniu włosów. Kupimy go w aptece lub sklepie zielarskim. Koszt zakupu nie jest duży. Jego skuteczność została potwierdzona przez specjalistów medycyny tradycyjnej.