cover band

Cover band – kilku zgranych muzyków na weselu

Jeżeli decydujemy się na zatrudnienie zespołu weselnego, powinniśmy wcześniej szczegółowo omówić warunki umowy, a także sprecyzować nasze oczekiwania. Zróżnicowany repertuar muzycznych grup tego rodzaju oscyluje wokół popularnych przebojów znanych zespołów i zabaw muzycznych. Profesjonalny cover band zazwyczaj grywa w składach instrumentalnych składających się z kilku muzyków.

Dobry Cover Band najlepszym zespołem na wesele

 

cover bandDysponuje wokalem, sekcją rytmiczną, a czasami nawet dodatkowymi instrumentami melodycznymi. Najbardziej popularne instrumenty melodyczne wykorzystywane w zespołach weselnych to saksofon i trąbka. W sekcji rytmicznej znajduje się najczęściej gitara basowa, zestaw perkusyjny i harmoniczny instrument, który pełni rolę akompaniującą. Zespół na wesele w całości stanowi doskonały przykład wykonawczego podmiotu akompaniującego.
Tradycja akompaniowania sięga już starożytności, kiedy to starożytni śpiewacy akompaniowali sobie na lirach i innych dostępnych wówczas instrumentach. Lira składała się ze skorupy żółwia i kilku strun, umożliwiających grę harmoniczną. W starożytnej Grecji powstała liryka, będąca jednym z trzech rodzajów literackich. Liryczne teksty charakteryzują się dużą emocjonalnością. Do gatunków, które należą do liryki zaliczyć możemy poematy, treny, sonety, hymny i eposy. W starożytności obok utworów lirycznych powstawały szczególnie popularne dramaty.
Tragedia grecka wykonywana była w amfiteatrze, który zapewniał doskonałą akustykę. Dzisiaj muzycy wspomagają się sprzętem nagłośnieniowym. Każdy szanujący się cover band dysponuje odpowiednim wyposażeniem, takim jak mikrofony, wzmacniacze i miksery. Warunki na scenie przeważnie pozostawiają wiele do życzenia, jednak zespół na wesele powinien dbać przede wszystkim o atmosferę przyjęcia weselnego.

Wokalista grupy muzycznej jest przeważnie równocześnie wodzirejem, który angażuje gości w różne zabawy. O północy zazwyczaj następuje kulminacja tejże aktywności. Rzucanie welonem panny młodej to nieodłączny element każdego wesela. Według panującego zwyczaju dziewczyna, która złapie welon, jako pierwsza ze wszystkich zgromadzonych wyjdzie za mąż. Mężczyźni angażowani są do łapania krawatu pana młodego.