Czapka dla chłopca w kształcie sówki

Wśród motywów zwierzęcych na ubraniach dla dzieci przeważają kotki, pieski, często są to również stworzenia fikcyjne takie jak jednorożce… Ale czy kiedykolwiek, kupując zimowe akcesoria dla dziecka komuś z nas przyszło do głowy, by zakupić coś bardziej oryginalnego? Warto pomyśleć, jak ciekawie wyglądającymi zwierzętami są ptaki.

Czapka-sówka idealnym nakryciem głowy chłopca

czapka sówka dla chłopcaW wielu sklepach z odzieżą dziecięcą, dostać można w sezonie zimowym kurtki, kombinezony, czapki, szale i rękawiczki. Coraz większą popularnością w ostatnich latach, w nurcie ekologii i dbałości o trwałość rzadkich chronionych gatunków – cieszą się te z wizerunkami… ptaków! Niektórzy producenci odzieży dla najmłodszych wprowadzili na rynek już całe serie zwierzęcych akcesoriów zimowych. Największą furorą wśród najmłodszych w tym roku cieszy się czapka sówka dla chłopca. Zwykle jest ona stworzona z tkaniny, która imituje sowie upierzenie oraz ma wszyte dwa guziczki, które mają przypominać oczka ptaka. W niektórych sklepach nabyć można nawet te, które po włożeniu baterii świecą niczym oczy sowy ciemną nocą… Nie wiedzieć czemu, właśnie to nakrycie głowy milusińscy wybierają najczęściej, co potwierdzają ich rodzice. Być może powodem jest to, że sowy maja gęste upierzenie, ciekawy wygląd, mądre spojrzenie i wyjątkowo przytulny wygląd. Kojarzone są też z krajobrazami zimowymi, a ponadto można z nich zrobić ciekawe nakrycie głowy, które odpowiada realnego wizerunkowi ptaka w różnych wariantach kolorystycznych w zależności od preferencji dziecka.

Sytuacja ta cieszy rodziców, ponieważ jak wiadomo sowy są zwierzętami kojarzonymi z mądrością, co na pewno będzie plusem przy wyborze właśnie takiej czapeczki, a ponadto nadaje ona dziecko wyjątkowo słodki wygląd. Główną zaletą takiej czapki jest to, że zapewnia główce dziecka wyjątkowe ciepło, chroniąc ją nawet przy najniższej temperaturze.