Czas spędzony w żłobku

Dane statystyczne pokazują, że nawet do czwarte dziecko jest posyłane do żłobka, gdyż to dla wielu rodziców jedyna szansa na szybki powrót do pracy. Nie jest to obowiązkowa placówka, tak samo jak przedszkole, ale cieszy się dużym zainteresowanie.

Ile kosztuje posłanie dziecka do żłobka?

zajęcia w żłobku toruńW obecnych czasach coraz mniej rodziców może sobie pozwolić na pozostanie z dzieckiem w domu do momentu, aż nie pójdzie do szkoły podstawowej. To sprawia, że żłobki i przedszkola w całym kraju cieszą się dużym zainteresowaniem. Choć są to placówki nieobowiązkowe, to każdego roku zapisywane jest do nich setki tysięcy maluchów. Jeżeli chcemy wiedzieć jakie są organizowane zajęcia w żłobku Toruń jest miastem, w którym taka informacja jest zamieszczona na stronie internetowej placówki. Przeważnie wszystkie żłobki mają identyczny program nauczania, gdzie odbywają sie podstawowe zajęcia dodatkowe, do których zaliczana jest muzyka, taniec, nauka języka obcego czy też gimnastyka korekcyjna. Przeważnie w prywatnych palcówkach organizowane są jeszcze dodatkowe zajęcia na basenie czy też lekcje rozwijające  określone umiejętności dzieci. Z pewnością są one bardzo korzystne dla dzieci, ale też wiążą się z dodatkowymi kosztami. Za pobyt w państwowym żłobku rodzice płacą znacznie mniej,  gdyż posiada ono dofinansowanie z budżetu miasta, natomiast niepubliczne placówki wymagają opłacania stałego czesnego, którego wysokość wynosi od ośmiuset do nawet tysiąca złotych, plus koszt wyżywienia i zajęć dodatkowych.

Jak widać pobyt w żłobku może być kosztowny, ale z pewnością nie będzie niekorzystny dla malucha. Ma on  w nim zapewnioną stałą opiekę doświadczonych opiekunek, kompletne wyżywienie oraz zorganizowany czas na zabawę, popołudniową drzemkę czy też posiłki.