Czy warto używać soli drogowej?

Na śliskiej, oblodzonej nawierzchni bardzo łatwo o wypadek. Należy zabezpieczyć miejsca uczęszczane przez ludzi. Sól drogowa skutecznie rozpuszcza lód i śnieg, zapewniając komfort i bezpieczeństwo przechodniom oraz kierowcom.

Zastosowanie soli drogowej zimą

sól drogowa w workachZima to czas, kiedy wzrasta zagrożenie na drogach. Przez opady śniegu i zalegający lód wzrasta niebezpieczeństwo również dla pieszych. Zimą dochodzi do większej ilości wypadków drogowych oraz skręceń czy złamań kończyn na śliskich chodnikach. Kiedy nadchodzi zima to często sprzedawana jest sól drogowa w workach po 25kg. Dzięki zastosowaniu soli rogowej można zminimalizować ryzyko wypadków różnego rodzaju. Sól rozpuszcza śnieg oraz lód. Sól drogowa to po prostu chlorek sodu, dzięki któremu można w łatwy sposób podnieść bezpieczeństwo. Dzięki soli można utrzymać bezpieczne drogi, chodniki, parkingi czy place. Aby przechowywanie soli nie wpływało na jej właściwości dodaje się do niej antyzbrylacza. Sól, którą wykorzystuje się do walki z gołoledzią musi posiadać specjalny atest Państwowego Zakładu Higieny oraz uzyskać pozytywną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Sól należy przechowywać w suchych miejscach, aby nie doszło do jej zawilgocenia czy zamoczenia. Sól należy chronić przed opadami atmosferycznymi, zatem najlepiej przechowywać ja w zamkniętych pomieszczeniach czy halach. Sól drogowa jest bardzo efektywnym rozwiązaniem, oraz przy tym niedrogim. W trosce o samochód warto zabezpieczyć jego elementy warstwą antykorozyjną, ponieważ nadmierna ekspozycja na sól może prowadzić do korozji.

Zima to czas, w którym należy zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, parkingach czy chodnikach. O wypadek bardzo łatwo, jeśli jest śliska nawierzchnia. Dzięki soli można zmniejszyć ryzyko wypadku i sprawić, że nawierzchnia będzie mniej śliska, przez co bezpieczniejsza.