nurek

Czyszczenie butli nurkowych

Dla wszystkich wielbicieli nurkowania bardzo ważny jest sprzęt. Dzięki niemu możemy schodzić na głęboką wodę i podziwiać to, co znajduje się pod wodą. Nie musimy co chwilę wynurzać się, żeby złapać trochę powietrza. Dzięki butlom mamy dostarczony tlen. Każdy nurek doskonale więc wie, że o sprzęt trzeba dbać.

nurekNajlepiej udać się przynajmniej raz na rok na przegląd sprzętu, czy czyszczenie butli nurkowej. Da to gwarancję, że nic nieprzyjemnego nas nie zaskoczy. Jeśli jednak widzimy, że coś jest nie tak ze sprzętem, powinniśmy jak najszybciej udać się do serwisu. Są jednak pewne elementy, które mimo że się psują, to trudno jest je dostrzec. Tak jest między innymi z butlą. Bardzo ważne jest to, żeby sprawdzać stan takiej butli możliwie jak najczęściej. Może ona bowiem w dość szybkim czasie zardzewieć. Również dostanie się do butli wody prowadzi do utlenienia i pojawienia się korozji. Korozja butli może przebiegać bardzo szybko i doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Czyszczenie butli nurkowych to ważny proces i dzięki niemu nie doprowadzimy do zepsucia butli. Wiele osób nawet widząc, że z butlą jest coś nie tak ignoruje to, bądź decyduje się samemu ją naprawić. Jest to jednak dość trudny proces, dlatego czyszczenie butli nurkowych powinno odbywać się w serwisie. Dzięki temu nie doprowadzimy do trwałych zmian i będziemy mogli cieszyć się butlą przez wiele lat. Centra nurkowe oprócz usług serwisowych naszego sprzętu, umożliwią nam też kursy PADI, po ukończeniu których jesteśmy uprawnieni do samodzielnego nurkowania na całym świecie.

Szczególnie przed kolejnymi wyjazdami nurkowymi powinniśmy sprawdzić czy z butlą jest wszystko w porządku. Nie trzeba od razu wybierać się z tym do serwisu. Stan naszej butli jesteśmy w stanie stwierdzić sami. Dopiero kiedy okaże się, że coś z nią nie tak, warto wybrać się do specjalistów. Dzięki temu unikniemy rozczarowania podczas wyjazdu nurkowego.