Dekoracje z cukru

Branża cukiernicza bardzo się rozwinęła w ostatnich latach, przez co możemy nie tylko smakować przeróżnych wypieki, ale także cieszyć oko ich nietuzinkowym wyglądem. Tort wcale nie musi być nudny, gdyż cukiernicy są w stanie je niesamowicie udekorować.

Z czego są robione dekoracje na tort?

ozdoby cukrowe na tort chrzestTort jest wyrobem cukierniczym, który serwowany jest na specjalne okazje. Na pewno znajdziemy go na stole w trakcie urodzin, Pierwszej Komunii, chrztu czy rocznicy. Mogłoby się wydawać, że jego wykonanie nie jest skomplikowane, bo składa się najczęściej z biszkoptu i masy, która jest przekładany. Jednak to nie wnętrze robi największe wrażenie, a jego wygląd zewnętrzny, za sprawą licznych dekoracji. Można iść na łatwiznę i kupić gotowe ozdoby z masy cukrowej, które wystarczy ułożyć na torcie lub przykleić do niego, ale to z pewnością nie będzie oryginalne. Najlepsze robią cukiernicy ozdoby cukrowe na tort chrzest jest jedną z wielu okazji, na które jest on przygotowywany. Przede wszystkim musi on swoim wyglądem nawiązywać do okazji, dlatego też jest on niemalże zawsze biały. Co do dekoracji, to panuje tu duża różnorodność. Może się na nim  znaleźć niemowlę w beciku, kropielnica czy typowe oznakowania związane z chrześcijaństwem. Rodzice zamawiając go w cukierni, przeważnie proszą o dekoracje w kolorze różowym albo błękitnym, gdyż są to typowe kolory dla dziewczynki lub chłopca. Równie dobrze można wybrać minimalistyczny biały tort, który będzie powleczony tiulem czy koronkami, wykonanymi z masy cukrowej.

Cały tort, razem z ozdobami jest jadalny, dlatego też jego przygotowanie wymaga tyle pracy. Ozdoby są przygotowywane ręcznie, dlatego też tak wiernie odzwierciedlają rzeczywistość. Ceny ozdób stosowanych na tortach zaczynają się już od kilku złotych.