Dlaczego warto zastosować hydroizolację piwnicy od wewnątrz?

Najczęstszym powodem zawilgocenia i zapleśnienia ścian w budynku jest wnikanie wód gruntowych przez fundamenty i piwnice. Aby zabezpieczyć budynek stosuje się metody ocieplania, które chronią całą konstrukcję przed wodą. Zastosowanie hydroizolacji piwnicy od wewnątrz, to jeden z najpopularniejszych sposobów, który nie wymaga odkopywania fundamentów.

Zalety hydroizolacji piwnic od wewnątrz

hydroizolacja piwnicy od wewnątrzPrzed rozpoczęciem pracy w piwnicy nad hydroizolacją ścian i podłóg należy dobrać odpowiednie materiały. Muszą być one dobrej jakości oraz dopasowane do poziomu zawilgocenia gleby. Jest to spowodowane faktem iż takie materiały będzie później bardzo trudno wymienić. Hydroizolacja piwnicy od wewnątrz jest przeprowadzana poprzez uszczelnienie wszelkich występujących na podłożu otworów za pomocą szybkowiążącej zaprawy zaporowej. Powłokę na całej powierzchni wykonuje się z emulsji oraz masy bitumicznej, w której jednocześnie zastosowane są siatki z włókna szklanego. Warstwa dociskowa wykonana z betonu zbrojnego utrwala całą konstrukcję. Jeżeli chodzi o ściany, to wykonuje się iniekcję kurtynową lub strukturalną, które polegają na wprowadzeniu w otwory w ścianach specjalnego preparatu, który tworzy powłokę uszczelniającą. W ten sposób woda nie ma możliwości dotarcia do głębi muru i przeniknięcia do konstrukcji budynku. Nie grozi mu korozja a pomieszczenia są suche i lepiej zatrzymują ciepło.

Ochrona budynków przed wilgocią jest bardzo ważna, aby nie dopuścić do zniszczenia wielu elementów konstrukcji. Może ona doprowadzić do pleśnienia ścian, co jest szkodliwe dla zdrowia i niszczy elementy wykończeniowe pomieszczeń. Dzięki hydroizolacji piwnicy od wewnątrz nie trzeba odkopywać budynku i można go bez przeszkód zabezpieczyć przed wilgocią i zimnem.