Domy drewniane w Polsce

W Polsce domy drewniane z bali to rzadkość, w przeciwieństwie do innych państw w których stały się one na porządku dziennym. Polacy są zwolennikami tradycyjnych murowanych domów, ponieważ wydają się one trwalsze i budują je z myślą o następnych pokoleniach.

Domy z bali mogą być nowoczesne

domy z baliTymczasem na Zachodzie, albo tym bardziej w Ameryce, gdzie życie toczy się o wiele bardziej dynamicznie, a ludzie często zmieniają miejsca zamieszkania, wytrzymałe domy z bali są bardzo popularne i nowoczesne. Dzieje się tak, ponieważ dom taki buduje się szybko i stosunkowo tanio, w związku z tym łatwiej jest podjąć decyzję o budowie nowego domu z powodu przeprowadzki czy powiększenia rodziny. Na rynku, nawet polskim, są dostępne firmy, które realizują domy z bali pod klucz, więc jest to bardzo wygodne. Jeśli więc chcesz wziąć przykład z mieszkańców z innych krajów, to warto, żebyś poznał główne zalety takich domów. Oczywiście najważniejszą zaletą jest fakt, że drewno jako naturalny i ekologiczny materiał jest bardzo przyjazny człowiekowi. Niektórzy twierdzą, że w takich domach ludzie dłużej żyją, a to dlatego, że drewno tworzy korzystny mikroklimat i dobrze reguluje wilgotność w domu.

Ponadto drewno ma dobry współczynnik izolacji termicznej, zapewniając komfort mieszkania. Drewno to także materiał, który jest wbrew pozorom bardzo trwały. Dobrze wykonany dom z drewna w może posłużyć w dobrym stanie nawet ponad sto lat. Czas budowy to także ogromny plus, bo potrzeba na to zaledwie kilku tygodnie. Te i inne zalety na pewno są bardzo przekonujące.