Działanie jadeitowych rollerów do twarzy

Co rusz na rynku kosmetycznym pojawiają się nowe produkty, czy to do makijażu, czy to do pielęgnacji, które nierzadko całkowicie potrafią zmienić nasze nawyki pielęgnacyjne. Oprócz samych kosmetyków, bywa, że pojawiają się także akcesoria, jak na przykład dobrze już wszystkim znane rollery do twarzy z kamieniami jadeitowymi.

Czym jest roller jadeitowy?

jadeitowy roller do twarzyNasza świadomość względem codziennej pielęgnacji twarzy z roku na rok wzrasta dzięki łatwej dostępności zarówno do wiedzy, jak i kosmetyków, które będą dla nas w tym względzie najodpowiedniejsze. Jednak oprócz samych produktów do pielęgnacji, jak kremy, płyny micelarne, czy pianki pojawiają się nowoczesne gadżety zainspirowane często dawnymi rytuałami piękna. Jak na przykład jadeitowy roller do twarzy, który stosunkowo niedawno pojawił się na rynku, choć właściwości kamienia jadeitowego są dobrze znane w Azji od wieków. Roller jadeitowy to specjalny wałeczek zakończony przeważnie po obu stronach obłymi kamieniami, którymi roluje się twarz. Większy kamień jest przeznaczony dla większych partii na twarzy, jak policzki, czy czoło. Z kolei mniejszy kamień doskonale nadaje się na przykład pod oczy, czy pod usta. Co daje nam stosowanie takiego rollera? Kamień jadeitowy przede wszystkim daje nam doskonały masaż twarzy chłodząc i relaksując naszą cerę. Przez wzgląd na to, że ma właściwości chłodzące świetnie też niweluje opuchlinę z twarzy oraz tę pod oczami.

Ponadto roller poprawia elastyczność i napięcie skóry twarzy przez co także zmniejsza widoczność zmarszczek. Kolejną jego zaletą jest to, że stymuluje włókna kolagenowe oraz elastynowe. Działa detoksykująco i przyspiesza odnowę komórek. Ma także działanie rozjaśniające naszą twarz. Jest to zatem bardzo uniwersalny gadżet, który niezwykle przyjemnym masażem może solidnie poprawić kondycję naszej skóry.