łóżka dla dzieci

Dziecko i jego pokój

W początkowej fazie rozwoju, pokój dziecięcy jest taki tylko z nazwy. Niemowlę często śpi z rodzicami, potem uczy się spać w sowim łóżeczku, pokój z czasem staje się miejscem zabaw, potem przechodzi do etapu biura dla malucha, który idzie do szkoły, a z wiekiem jest azylem dla każdego dziecka, które przechodzi bunt i nie może dogadać się z rodzicami.

Funkcyjne i wytrzymałe łóżka

Nie ważne, na jakim etapie rozwoju jest dziecko, pokój musi być dostosowany do jego potrzeb. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór mebli, jak również innych dodatków. Można brać pod uwagę opinie dziecka, zwłaszcza, jeśli dziecko samo może decydować o wyglądzie, ale w przypadku maluchów to rodzice podejmują ostateczną decyzję. Nie ma przepisu na to, jakie są najlepsze łóżka dla dzieci, jak wybierać szafki. Wiele zależy od wzrostu i potrzeb dziecka. Jeśli dom jest stosunkowo mały, trzeba o uwzględnić w projekcie, jeśli jest dużo miejsca, ale mało szaf, warto w pokoju dziecka umieścić większą szafę. Jeśli jednak w innych mieszkaniach jest sporo szaf, lepiej jest ustawić półki i jakaś komodę.

łóżka dla dzieciChociaż rodzicom bardzo często wydaje się, że telewizor, czy komputer to niezbędne wyposażenie pokoju każdego dziecka. Tak naprawdę są to kwestie drugorzędna, a czasem nawet zbędne, bo dziecko nie potrzebuje wcale komputera, czy telewizora w sowim pokoju. Musi mieć dostęp do Internetu, bo bez tego nauka teraz nie istnieje i Zycie towarzyskie tez nie, ale tak naprawdę nie ma większej potrzeby, żeby to ciągle stało w jego pokoju. Warto o tym pamiętać, jeśli przymierzmy się do takiego zakupu. Owszem z wiekiem potrzeby się zmieniają, komputer jest bardzo potrzebny i starsze dziecko nie może bić się z młodszym, ale tak naprawdę można temu jakoś zaradzić, co do telewizora, to jest to naprawdę zbędny element, również w przypadku pokoju rodziców.

Miejscem telewizora jest salon, a nie sypialnia i powie nam to każdy specjalista od snu. Wszelka elektryczność jest w sypialni niewskazana, dlatego warto tak urządzać mieszkanie, żeby w tych pomieszczeniach nie było telewizji.