Ekonomiczne podgrzewacze przepływowe

 

Budowa obiektu z dala od miasta wiązała się z licznymi problemami, a jednym z nich był brak ciepłej wody w instalacjach sanitarnych. Owy problem był widoczny w każdym obiekcie w którym nie można było podłączyć obiegu wody do ciągu ciepłowniczego, i w każdym radzono sobie na najróżniejsze sposoby.

Wydajne ogrzewacze do wody

podgrzewacz wody przepływowyW naszym przypadku mieliśmy bardzo dobry dostęp do energii elektrycznej, generowanej przez przyzakładową elektrownię fotowoltaiczną, dlatego całość instalacji sanitarnych pracowała właśnie na prąd. Ogrzewanie wody musiało być wiec również zasilane energią elektryczną, dlatego też zdecydowaliśmy się zamontować najbardziej ekonomiczne i wydajne urządzenia, jakimi są elektryczne ogrzewacze do wody. Wydajny podgrzewacz wody przepływowy jest na tyle mały, by można go zamontować swobodnie przy każdym ujęciu wody, a na dodatek nie zużywa energii elektrycznej gdy zawór jest zamknięty, dlatego generuje znacznie mniejsze koszty niż dowolny duży piec grzewczy czy bojler. W zależności od wersji może być to bardzo proste, nieskomplikowane urządzenie które nie wymaga żadnego sterowania po jego zamontowaniu, lub bardziej precyzyjny sprzęt, umożliwiający dokładną regulację temperatury i poziomu przepływu wody. Najprostsze przepływowe ogrzewacze są bardzo tanie, i sprawdzają się doskonale w każdym miejscu. Lepsze, bardziej zaawansowane modele są natomiast częstym widokiem w hotelach, obiektach użytkowych i zakładach, takich jak nasz.

Montaż ogrzewacza jest banalnie prosty, gdyż wymaga podpięcia go pod ciąg wodny jak najbliżej kranu, do którego dostarczać ma ciepłą wodę. Wymaga to stworzenia osobnej linii wodnej na ciepłą wodę, aczkolwiek najczęściej nie stwarza problemów dla załóg monterów, i może być wykonane bardzo szybko.