Firma zajmująca się zbiornikami na gnojowicę

 

Od lat jestem hodowcą bydła mięsnego. Z roku na rok ilość zwierząt w hodowli rośnie. Wynika to z faktu wzrostu zapotrzebowania na wołowinę w stosunku do wieprzowiny. Niestety wraz z rozwojem naszego gospodarstwa, generujemy dużo więcej odchodów. Dlatego potrzebujemy odpowiedniej firmy, która będzie w stanie postawić nam nowe zbiorniki.

Nowoczesne podejście do zbiorników na gnojowicę

zbiorniki na gnojowicęDo tej pory posiadaliśmy zbiornik żelbetonowy jednak zbiornik ten ma już swoje lata i chcieliśmy zainwestować w coś o lepszej technologii. Ponieważ wymogi dotyczące składowania odchodów zwierzęcych są coraz bardziej restrykcyjne, zależy nam, aby firma, która podejmie się współpracy, wykonała odpowiednie zbiorniki na gnojowicę, które spełnią wszelkie wymogi. Odpowiedniej firmy szukaliśmy w internecie, a także posiłkowaliśmy się opiniami znajomych z branży. Dzięki kontaktom udało nam się znaleźć w okolicy firmę, która podjęłaby się zaprojektowania oraz wykonania. Kilka dni od wykonanego telefonu przyjechał do naszego gospodarstwa przedstawiciel firmy. Przedstawił kilka opcji wykonania zbiorników. Pan był profesjonalny i na podstawie wielkości stada dokonał kalkulacji, jakiej objętości zbiorniki będę potrzebne. W obliczeniach uwzględnił DJP – czyli duże jednostki przeliczeniowe, a także dokładnie przeprowadził wywiad na temat stosowanego systemu ściółkowego oraz czasu przechowywania odchodów.

Firma wykonała dla mnie trzy zbiorniki na gnojowicę. Dzięki profesjonalnej firmie czuję się spokojny o to, że w razie kontroli Inspekcji Ochrony Środowiska bądź Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wszystko pod względem prawnym będzie w porządku. Bardzo polecam usługi tej firmy wszystkim rolnikom, zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym.