Funkcje drukarki fiskalnej

Dla osób postronnych nie ma różnicy między kasą czy drukarką fiskalną, gdyż efekt ich pracy jest taki sam, czyli generowanie paragonów. Jednak w rzeczywistości te urządzenie znacznie się od siebie różnią i sprawdzą się w odmiennych przypadkach.

Kiedy sprawdzą się drukarki fiskalne?

drukarka fiskalna online lublinW branży urządzeń fiskalnych znajdziemy dziesiątki różnych kas i drukarek, które mają odmienne parametry techniczne, funkcje czy rozmiary. Ich wybór powinien być dostosowany do konkretnej działalności pod względem rodzaju i sposobu prowadzenia firmy. Nie bez powodu są urządzenia fiskalne stacjonarne i mobilne, gdyż w praktyce jest to bardzo istotne. Przeważnie firmy handlowe o rozbudowanym asortymencie lub prowadzące sprzedaż za pośrednictwem programu komputerowego korzystają z drukarek, gdyż stanowią uzupełnienie stanowiska sprzedażowego. Od niedawna nowym modelem jest drukarka fiskalna online Lublin jest miastem, w którym można ją kupić w przystępnej cenie. Tego typu urządzenie sprawdzają się tam, gdzie sprzedaż detaliczna jest łączona z hurtową, gdyż z jednego miejsca można wszystkie dokumenty wystawiać. Drukarki fiskalne mają możliwość wydruku NIP-u nabywcy na paragonie fiskalnym czy loga graficznego. Ponadto posiadają szeroką gamę dowolnych wydruków niefiskalnych. W modelach online, dodatkowo jest wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Tego typu drukarkę mogą posiadać określone w ustawie firmy.

Kasy mają przeważnie podłużny kształt i posiadają klawiaturę, natomiast drukarki są zazwyczaj w formie dużej kostki i mają jedynie wyświetlacz. Ponadto nie są w stanie samodzielnie działać, ponieważ muszą być połączone z programem do prowadzenia sprzedaży.