Glikol i jego zastosowanie w samochodach

Dbając o dobry stan techniczny naszego samochodu, musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych elementów. Jednym z nich jest kompleksowy serwis klimatyzacji, której utrzymanie ma zasadniczy wpływ na nasze zdrowe. Na rynku dostępnych jest wiele płynów do klimatyzacji. Popularnym wyborem zdaje się być, między innymi, glikol propylenowy. 

Zastosowanie glikolu w klimatyzacji samochodowej

glikol propylenowy technicznyGlikol propylenowy ma szerokie zastosowanie w medycynie i różnych gałęziach przemysłu. Jest to bezwonna i bezbarwna, lepka ciecz o wysokiej chłonności, stosowana do napełniania różnego rodzaju instalacji, np. klimatyzacyjnych, grzewczych czy chłodniczych. Dlaczego glikol propylenowy techniczny tak dobrze nadaje się do napełniania klimatyzacji? Przede wszystkim dlatego, że chroni instalację przed korozją i powstawaniem osadów. Zapewnia też jej bezawaryjną pracę w skrajnych warunkach. Niezwykła zaletą glikolu propylenowego jest fakt, że jest nieszkodliwy i nietoksyczny. Badanie nie wykazały aby powodował alergię i uczulenia. Ponadto nie kumuluje się w organizmie i łatwo ulega biodegradacji. Co więcej, glikol nie zamarza, a jego temperatura krzepnięcia wynosi znacznie poniżej 0 stopni Celsjusza. Wszystkie te cechy, które posiada glikol propylenowy techniczny sprawiają, że świetnie sprawdza się jako substancja używana do napełniania instalacji klimatyzacyjnych. 

Stając przed wyborem odpowiedniego środka do napełnienia naszej klimatyzacji, warto wziąć po uwagę zastosowanie glikolu propylenowego. To często wybierany płyn, który ma wielu zwolenników. Warto podkreślić. że używanie dobrze dobranego roztworu glikolowego to gwarancja bezawaryjnego działania instalacji nawet w sytuacjach kryzysowych. Dlatego stosowanie go w odpowiedni sposób jest kluczowe jeśli chcemy zadbać o naszą klimatyzację.