Herbata ziołowa sposobem na bezsenne noce

Lęk jest normalną i uniwersalną emocją, której wszyscy doświadczamy w pewnych trudnych momentach życia lub w niebezpiecznych sytuacjach. Może objawiać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, objawiając się między innymi takimi objawami, jak przyspieszone bicie serca, nerwowość, trudności w oddychaniu lub pocenie się.

Herbata rumiankowa na dobry sen

herbatka na nerwyOsoby z zaburzeniami lękowymi będą potrzebowały odpowiedniego wsparcia psychologicznego, ale istnieją jednak terapie wspomagające, które mogą pomóc złagodzić objawy i zwalczyć lęk. Na przykład picie herbat. Fitoterapia daje nam wszelkiego rodzaju napary na niepokój. Przygotowywane są z roślinami o właściwościach relaksacyjnych, przeciwlękowych lub uspokajających, które są dobrym naturalnym środkiem na relaks w chwilach stresu i pojawieniu się objawów niepokoju. Istnieje wiele różnych ziół na stany lękowe. Możemy wykorzystać najbardziej odpowiednie części rośliny do przygotowania naparów leczniczych. Kiedy chcemy wziąć coś naturalnego, aby uspokoić nasze nerwy i zrelaksować się, możemy użyć niektórych roślin, takich jak rumianek, melisa czy chmiel. Rumiankowa herbatka na nerwy jest jedną z najlepszych herbatek na stany lękowe. Zioło to jest tradycyjnie stosowane jako środek rozluźniający na bezsenność i uspokajający nerwy. Chociaż potrzeba więcej badań, aby potwierdzić wszystkie przypisywane mu właściwości, istnieją badania kliniczne, które wskazują, że długotrwałe stosowanie rumianku znacznie zmniejsza objawy uogólnionego zaburzenia lękowego o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Ponadto jest to roślina, która służy również do łagodzenia innych problemów, takich jak podrażnienia skóry, wzdęcia brzucha i ciężkie trawienie, więc naparu z rumianku nigdy nie powinno zabraknąć w domu.

Z kolei kwiaty melisy, ale także jej liście wydzielają intensywny i świeży aromat przypominający cytrusy. Napar z melisy jest przygotowywany z liści rośliny, które są zbierane przed kwitnieniem, aby jak najlepiej wykorzystać jego aktywne składniki. To wspaniała roślina nadająca się na herbatkę o właściwościach uspokajających. W końcu kto z nas nie zna tradycyjnej herbaty z melisy na dobry sen.