Jak bezpiecznie umieścić towary na palecie?

Każdy zakład wytwórczy musi dążyć do optymalizacji i usprawniania zachodzących w nim procesów. Dotyczy to wszystkich etapów wytwarzania danego dobra. Tylko tak można pozostać konkurencyjnym na rynku oraz pozyskać nowych klientów. Jednym z ważniejszych działów w każdej firmie jest niewątpliwie logistyka i magazyn. W nim bowiem codziennie zachodzi wiele różnych operacji mających na celu przygotowanie towaru do wysyłki oraz odbieranie paczek.

Nowoczesny system pakowania

systemy paletyzacjiW pierwszym przypadku stosowane mogą być różne technologie, które pozwalają zabezpieczyć produkty przed uszkodzeniem w transporcie. W przypadku mniejszych firm przeważnie takie czynności realizowane są ręcznie przy użyciu specjalnych kartonów, folii bąbelkowych czy stretchu. Niemniej jednak większe firmy często decydują się na inwestycję w systemy paletyzacji, które znacznie pozwalają zwiększyć wydajność i przepustowość. System taki składa się przeważnie ze specjalnie przystosowanej do owijania i oklejania maszyny. Dodatkowo czasami na terenie magazynu może być również ustawiony robot, który jest w stanie przenosić poszczególne opakowania na palety, gdzie następnie przy pomocy owijarki są one oklejane i zabezpieczane. Na rynku dostępna jest cała gama rozwiązań, które różnią się między sobą przede wszystkim wydajnością, a także stopniem zaawansowania ramion.

Dodatkowo ważnym zagadnieniem jest również właściwe sterowanie, które najczęściej jest realizowane przy pomocy sterowników programowalnych. Dzięki temu można zbudować algorytm, który będzie uwzględniał sygnały z różnych czujników umieszczonych w pobliżu robota. To zdecydowanie pozwala poprawić poziom bezpieczeństwa. Jak widać obecnie coraz więcej firm inwestuje w profesjonalne technologie, które znacznie podnoszą wydajność.