Jak dobrać wygodne łóżko do rustykalnego wnętrza?

Łóżko jest najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni. Musi być nie tylko wygodne, ale i pasować do wnętrza, w którym stanowi centralny punkt. Decydując się na styl rustykalny w sypialni, należy pamiętać o kilku ważnych motywach, które panują w tych przytulnych i sielskich wnętrzach. Na co zwrócić uwagę? 

Czym charakteryzuje się rustykalne łóżko? 

wygodne łóżko w stylu rustykalnymJest przede wszystkim drewniane i wygląda na ciężkie. Przypomina często łóżka, które stały w starych wiejskich chatach, ozdobione wieloma lnianymi poduszkami i ogromną kołdrą. Ma wysokie lub niskie wezgłowie, które może mieć na sobie zdobienia. Często otaczają je stoliki nocne, na których widać rustykalne ozdoby. Oprócz dobrego wyglądu powinno charakteryzować się czymś jeszcze – materacem. Wygodne łóżko w stylu rustykalnym oprócz pościeli musi mieć odpowiedni materac, by mogło zapewnić komfort mieszkańcom. Najlepsze są materace półtwarde i piankowe, na których po położeniu się, można poczuć się jak na chmurce. Kręgosłup odpoczywa, ponieważ materac dostosowuje się do jego położenia. Rozmiar łóżka i materaca powinien zostać dobrany do wymiarów sypialni, lecz duże drewniane ramy wyglądają szykownie i zapewniają większy komfort odpoczynku. Po wyborze ramy łóżka, dostosowanego do niego materaca i rustykalnej pościeli, należy dopasować resztę mebli, które zagoszczą w sypialni. Ważne, by miały one również elementy drewniane. W nowoczesnym stylu rustykalnym coraz częściej pojawiają się białe meble z drewnianymi elementami, które rozświetlają każdą przestrzeń. Biel wpływa odstresowująco i wycisza, dlatego jest ważna w rustykalnych wnętrzach. 

Rustykalne łóżko powinno być drewniane i wygodne. Ma służyć przede wszystkim odpoczynkowi, lecz warto pamiętać również o dodatkach, które mają sprawić, że rzeczywiście wpasuje się ono do wnętrza, w którym się znajduje.