Jak funkcjonuje nowoczesna pompa lakiernicza?

Otwierając warsztat lakierniczy, koniecznie musimy zdobyć do niego odpowiednie wyposażenie. Będziemy mogli zrobić to tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na produkty odpowiednich producentów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w ich wykonywaniu. Zacząć warto zawsze od podstawowych przyrządów, które będą nam służyły podczas pracy.

Nowoczesna pompa lakiernicza może być zasilana pneumatycznie

nowoczesne pompy kremlinMając już odpowiedni kompresor, potrzebować będziemy jeszcze pompy malarskiej. Jak działa takie urządzenie? W przypadku pompy pneumatycznej, która wymaga kompresora, jej napędzany powietrzem tłok odpowiada za napędzanie drugiego cylindra, który z kolei tłoczy farbę do pistoletu, gdzie rozbijana jest ona na chmurę i wystrzeliwana pod odpowiednim ciśnieniem. Ważny jest tutaj współczynnik przełożenia, czyli stosunek ciśnienia użytego w pierwszym układzie do ciśnienia farby, które powstaje w pistolecie. Zwykle wynosi on około jeden do siedemdziesięciu pięciu, co oznacza, że działając ciśnieniem jednego bara na pompę, otrzymujemy siedemdziesiąt pięć barów ciśnienia farby. Warto postawić na nowoczesne pompy Kremlin do naszego warsztatu. Dobrze zorganizowana struktura sieci pneumatycznej sprawi, że będziemy mogli w bardzo łatwy sposób zarządzać całym posiadanym przez nas potencjałem roboczym oraz stworzymy wiele różnych niezależnych od siebie stanowisk, co znacznie ułatwi nam wykonywanie zadań.

Klienci, którzy odwiedzą naszą lakiernię, będą chcieli przede wszystkim malować samochody oraz ich komponenty. Zwykła pompa pneumatyczna nada się do tego celu w bardzo dobry sposób. Warto ją wykorzystać, gdyż dzięki niej nie będziemy generować zbyt dużych dodatkowych kosztów, a wykonana przez nas praca będzie na bardzo wysokim poziomie w kwestii estetyki oraz funkcjonalności.