Jak walczyć o odszkodowanie?

 

W Polsce przepisy prawne dotyczące odszkodowań w dalszym ciągu się zmieniają. Bardzo często mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że za poniesione szkody lub urazy odniesione w trakcie wypadku często możemy dostać bardzo wysokie zadośćuczynienie. Jednak jak walczyć za takie odszkodowanie? 

Odszkodowanie powypadkowe – jak je uzyskać?

odszkodowanie za wypadekSą wakacje jeden z najwspanialszych okresów w roku. Wszyscy przez cały rok czekamy abyśmy mogli wyjechać na zasłużony wypoczynek. Na drogach jednak może nas spotkać wiele niebezpiecznych sytuacji. Jedną z nich jest wypadek drogowy. Dlatego warto wiedzieć jakie kroki należy podjąć aby uzyskać wysokie odszkodowanie za wypadek w przypadku odniesienia jakichś obrażeń. Żeby domagać się odszkodowania z polisy osoby która spowodowała wypadek musimy spisać wszystkie jego dane, a najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie patrolu policyjnego. Nawet jeśli w przypadku gdy sprawca zbiegł z miejsca wypadku przybyli policjanci potwierdzą i udokumentują całe zdarzenie. Komplet takiej dokumentacji przyda się poszkodowanemu w przypadku starania się o odszkodowanie z UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Często nie wiemy też że o wypłatę odszkodowania możemy starać się przez trzy lata od daty w której dowiemy się kim jest sprawca wypadku lub wyrządzonego uszczerbku na zdrowiu. Po upływie trzech lat wszystkie roszczenia się przedawniają. O odszkodowanie możemy starać się również gdy minęły już wszystkie dolegliwości zdrowotne, które były skutkiem wypadku. W żadnym wypadku nie przeszkadza do w otrzymaniu pieniędzy od swojego ubezpieczyciela z tytułu NW.

Reasumując należy znać swoje prawa i dążyć do otrzymania jak najwyższej możliwej kwoty. Jeśli jednak nie wiemy jak to zrobić na rynku funkcjonuje dużo firm zewnętrznych pomagających w otrzymaniu możliwie najwyższej przysługującej nam kwoty. Wynagrodzenia dla takiej firmy zależne jest od sukcesów w przeprowadzanej sprawie.