Jak wygląda widekonsultacja?

W czasach pandemii nieco inaczej wygląda konsultacja z lekarzami. Dotychczas po prostu szliśmy do lekarza, czekaliśmy w kolejce lub też zapisywaliśmy się na określoną godzinę. Dzisiaj głównym rozwiązaniem jest porada telefoniczna lub też wideokonsultacja online. Nie jest to oczywiście idealny system jednak w znaczny sposób pomaga ograniczyć kontakt z chorymi. Wiele osób potwierdza, że brak konieczności wizyt w takim miejscu sprawił, że nie łapią oni jesienno-zimowych przeziębień.

Więcej o zaletach wideokonsultacji online

wideokonsultacja onlineJak już sobie powiedzieliśmy powyżej, dzisiaj chodzenie na wizyty do lekarza, czy to do lekarza rodzinnego, czy to do lekarza specjalisty, wygląda nieco inaczej. Wszystko z powodu pandemii, która odrobinę wywróciła nasz świat do góry nogami. Dzisiaj chcąc umówić się do lekarza, często zamiast wizyty w ośrodku zdrowia, wybierana jest teleporada. Po prostu o danej godzinie dzwoni do nas lekarz i pyta o nasze objawy. W razie potrzeby wysyła nam receptę elektroniczną, którą zrealizujemy w każdej aptece. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ chory ogranicza rozprzestrzenianie wirusów, również lekarz jest mniej narażony, a także osoby, które musiały przyjść do ośrodka zdrowia, ich problemu nie dało się zdiagnozować za pomocą teleporady. Mamy jeszcze jedną ciekawą opcję, a jest to wideokonsultacja online. Tę metodę stosują najczęściej lekarze specjaliści, którzy muszą na żywo zobaczyć pacjenta.

Jak widzimy, mamy kilka sposobów na to, by skontaktować się z lekarzem, otrzymać poradę oraz receptę (w razie takiej potrzeby). Jednak wideokonsultacja online to przede wszystkim sposób na to, by niepotrzebnie nie narażać ani siebie, ani ludzi wokół. Wideokonsultacja w razie choroby to też lepsze rozwiązanie dla chorych, którzy nie mają ochoty wtedy opuszczać domu.