Jak zatrudnić obywatela Ukrainy?

 

W wielu przedsiębiorstwach zdarzają się problemy z odpowiednią liczbą pracowników. Wynika to z różnych powodów, m.in. sezonu grypowego, urlopowego czy po prostu braku wykwalifikowanych osób nadających się na określone stanowisko. Wtedy można skorzystać z usługi tzw. leasingu pracowniczego – to bardzo korzystna forma zatrudnienia.

Agencja wynajmująca pracowników z Ukrainy

pracownicy z Ukrainy BydgoszczNajważniejsze, aby podjąć współpracę z polecaną i legalnie działającą agencją, która dysponuje grupą pracowników doświadczonych w danej dziedzinie. Najczęściej polscy pracodawcy decydują się na skorzystanie z usług firmy, w której zatrudniani są pracownicy z Ukrainy Bydgoszcz to jedno z miast, w którym działa właśnie tego typu agencja. Przedsiębiorca wszelkie kwestie umowy i wynagrodzenia załatwia z przedstawicielem agencji, który następnie rozlicza przepracowane godziny z każdym z pracowników. Firma nie musi więc martwić się legalnością zatrudnienia czy zusem i podatkami. Wszystko to spoczywa bowiem po stronie agencji – łącznie z zakwaterowaniem obywateli Ukrainy. To bardzo korzystna opcja szczególnie w sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowej grupy pracowników jedynie na określony czas a nie na stałe. Wtedy właśnie taki leasing okaże się optymalnym rozwiązaniem. Nie trzeba tracić czasu na rekrutację i wdrożenie pracowników. Pracodawca spotyka się z agentem i przedstawia ile osób chce zatrudnić oraz na jakim stanowisku.

Agencja przywozi w wyznaczone miejsce pracy grupę pracowników i kontroluje ich pracę. Obywatele Ukrainy bardzo często są pracują również w soboty, dlatego można, dzięki nim nadrobić realizowane zlecenia czy podejmowane inwestycje. Najczęściej agencje dysponują pracownikami fizycznymi pracującymi w branży produkcyjnej, magazynowej, budowlanej i remontowej.