Jak zrobić terrarium?

Miłośnicy gadów, którzy chcieliby mieć swoje zwierzątko, z pewnością zdają sobie sprawę z tego, iż musi ono posiadać specjalne lokum. Gady, takie jak węże czy gekony, muszą być trzymane w terrariach, aby zapewnić im odpowiednie warunki rozwoju. Jak zrobić takie terrarium? Czego będziemy potrzebować? 

Jak samodzielnie stworzyć terrarium dla gada?

elementy wystroju do terrariumNiekiedy kupno dużego akwarium, które ma być przeznaczone na terrarium, jest nieopłacalne. Wtedy warto pomyśleć nad stworzeniem takiej konstrukcji samodzielnie. Będziemy do tego potrzebowali na przykład płyty meblowej oraz szkła. Jeśli mamy jakieś pozostałości po starych meblach, nadadzą się one idealnie. Wystarczy przyciąć je do odpowiednich rozmiarów i połączyć metalowymi łącznikami. Poza tym, przyda nam się także szyba, na przykład ze starego okna. Będzie ona idealna na przód naszego terrarium. Kiedy stworzymy już taką konstrukcję, musimy zaopatrzyć się w pokrywę. W niej musimy zamontować oświetlenie oraz specjalną lampę do ogrzewania. Gady wymagają tak zwanego ciepłego miejsca, w którym mogą się wygrzewać przez większość dnia. Jeśli chodzi o elementy wystroju do terrarium to idealnie sprawdzają się do tego rośliny oraz kamienie. Z płaskich kamieni możemy zbudować różne kryjówki dla naszego zwierzaka. Kamienie również nagrzewają się i mogą stanowić źródło ciepła dla gada, zwłaszcza nocą. Oprócz tego potrzebny nam będzie piasek na podłoże. Można także dodać do niego chipsy kokosowe.

Wykonanie samodzielnie terrarium to źródło nie tylko oszczędności, ale także spora satysfakcja. Z pewnością będziemy dumni z tego, że własnoręcznie zrobiliśmy coś dla naszego zwierzaka. Poza tym, dzięki temu możemy dopasować wymiary terrarium do naszego mieszkania i miejsca, gdzie je umieścimy. Możemy także sami wykonać ozdoby i zaaranżować całe terrarium według własnego gustu.