rolety dzień i noc

Jaką wybrać roletę – jej kolor, tkanina i wzór

We wrocławskich sklepach mamy dużą ilość tekstylnych rolet wewnętrznych, to bardzo szeroki wybór zarówno wzorów jak i kolorów tkanin, są świetną alternatywą dla żaluzji okiennych. Rolety wewnętrzne są dobrym sposobem ochrony pomieszczenia zarówno przed nadmiernym nasłonecznieniem jak i spojrzeniami sąsiadów.

 Nowość rynkowa – rolety dzień/noc

Rolety takie możemy montować do ściany, sufitu albo bezpośrednio do wnęki okiennej. Rolety mogą być wykończone na kilka sposobów takich jak np. obciążnikiem w wersji maksymalnej i minimalnej, obszyciem materiałowym, a dodatkowo można zamówić wykończenie ozdobną falbanką czy koronką. Każdy z materiałów charakteryzują inne współczynniki – takich jak przepuszczanie, absorpcja i odbijanie światła, dzięki czemu rolety można dostosować do potrzeb pomieszczenia, w którym będą zamontowane. Rolety wewnętrzne kasetowe w prowadnicach są integralną część okna, ponieważ sposób ich zamocowania cechuje estetyczny wygląd wykończenia oraz pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię parapetu.

rolety dzień i nocMontaż takich rolet w prowadnicach pozwala zastosować je również w oknach dachowych. Rolety wewnętrzne w kasetkach wykonuje się z materiałów antyelektrostatycznych i impregnowanych i dzięki temu przez długi czas pozostają ozdobą okna i mieszkania. W sprzedaży są również rolety wiszące, których brzegi nie są zabezpieczone prowadnicą, przez co nie wyglądają tak estetycznie jak kasetowe. Rolety te można zamocować samemu, występują one również w wersji, które są zakładane na okno pcv, dzięki czemu nie musimy wywiercać otworów w ramie okna. Ciekawostką na rynku są rolety dzień-noc, w których to materiał zaciemniający oddzielony jest materiałem przepuszczającym światło, produkowane są one w mniejszej gamie kolorystycznej, cena ich jest też wyższa niż innych rolet wewnętrznych.

Rolety nazywane są również „zebrami” ze względu na pasy, z których się składają. W ofercie większości firm produkujących mamy różne materiały, z których zrobione są rolety, pełną gamę kolorystyczną czy systemy, dzięki którym można z łatwością dopasować roletę do każdego okna.