Jaki rozmiar opon wybrać do roweru?

 

Każdy rowerzysta kupując swój pierwszy rower musi zastanowić się nad odpowiednim rozmiarem opon. Aktualnie istnieje kilka rozmiarów opon rowerowych, a z tego najbardziej są popularny te, które mają rozmiar dwadzieścia sześć. Opony w rozmiarze dwadzieścia sześć nie zawsze jednak sprawdzą się dobrze w terenie, szczególnie jeśli będziemy chcieli jeździć po drogach asfaltowych. Jaki rozmiar opon warto wybrać?

Kupno solidnych opon rowerowych w sklepie internetowym

opona rowerowa 28Wybierając odpowiednie opony do swojego roweru warto zastanowić się nad tym, gdzie będziemy nimi jeździć. Jeśli nasz rower będzie typowo przeznaczony do jazdy po górach, to wówczas warto postawić na standardowe opony w rozmiarze dwadzieścia sześć lub dwadzieścia osiem. Rowery z takimi kołami idealnie nadają się do jazdy po górskich ścieżkach i są znacznie łatwiejsze podczas manewrowania. W przypadku rowerów przeznaczonych do jazdy po asfalcie warto postawić na nieco większy rozmiar. Rowery szosowe często mają opony w rozmiarze dwadzieścia dziewięć. Gdzie można kupić takie solidne opony do swojego roweru? Jeśli interesuje nas solidna opona rowerowa 28 to możemy ją zamówić w internecie. W sieci funkcjonuje wiele profesjonalnych sklepów rowerowych, które sprzedają najróżniejsze akcesoria oraz sprzęty. Zamówienie można wówczas opłacić przelewem przez internet i dotrze ono do nas w przeciągu kilku dni roboczych.

Warto już znacznie wcześniej kupić kilka opon rowerowych w zapasie, które będziemy mieli do wymiany na nieprzewidzianą okazję. Często podczas jazdy swoim rowerem możemy natrafić na różne przeszkody, kiedy nasza opona zostanie nagle uszkodzona. Mając zatem zapasową oponę będziemy mogli szybko dokonać wymiany i na nowo cieszyć się jazdą na swoim ulubionym rowerze.

Czytaj dalej na www.dmbike.pl