Jednobarwne ażurowe obrazy na ścianę

Wyjątkowo oryginalny wygląd posiadają nowoczesne obrazy ażurowe. Skąd pomysł na wykonanie takiej kompozycji? Tego typu projekty bazują na szablonach i pełnia obecnie funkcje dekoracyjne. Idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, gdzie prostota ażurowych obrazów jest bardzo cenna i świetnie się prezentuje na tle jednobarwnej ściany.

Unikatowe kompozycje ścienne zamiast malowideł

ażurowe obrazy na ścianęMalowidła w ramach są zwykle drogie. Trzeba też znaleźć obraz dobrej jakości, który wpisze się w stylistykę wnętrza i będzie dobrze korespondował z meblami i innymi elementami wystroju. W domu lub w pracy, można skorzystać z gotowych rozwiązań. Projektanci wnętrz chętnie sięgają po rozwiązania praktyczne i na każdą kieszeń. do takich bowiem należą ażurowe kompozycje. Skąd ta nazwa? Ażurowe, czyli prześwitujące elementy łatwo można umieścić na ścianie. Dostępne są bardzo różne, ciekawe kształty. Eleganckie i stylowe ażurowe obrazy na ścianę mają różne rozmiary. Mogą to być niewielkie formaty lub kompozycje wypełniające znaczną przestrzeń ściany. Pasują dosłownie do wszystkich typów pomieszczeń. Prześwitujące obrazy wykonywane są z elementów metalowych, plastikowych, drewnianych, a nawet z ekologicznego sznurka. Wszystko zależy od pomysłu i inwencji twórczej projektanta. Ładne kompozycje cieszą oko i potrafią w prosty i szybki sposób odmienić dosłownie każde wnętrze mieszkalne lub biurowe. 

Jak łatwo i szybko zaaranżować nowoczesne wnętrze mieszkalne? Wystarczy poszukać współczesnych obrazów, płaskorzeźb, reliefów. Ażurowe, prześwitujące kompozycje należą do geometrycznych elementów dekoracyjnych, które upodobali sobie projektanci wnętrz. Dzięki estetycznym i pomysłowym wzorom, łatwo można odmienić wygląd domu lub wnętrze biura.