Karykatury stworzone na podstawie zdjęcia

 

Od dawna interesowałem się sztuką, próbując swoich sił w wielu różnorodnych technikach. Jedną, która podoba mi się najbardziej, jest rysowanie karykatur. Chociaż może się to wydawać bardzo prostym zajęciem, trzeba przestrzegać kilku zasad, dzięki którym efekt końcowy robi dobre wrażenie na odbiorcach. Warto również próbować różnych materiałów, które mogą urozmaicić taką pracę.

Tworzenie oryginalnych karykatur ze zdjęć

najlepsza karykatura ze zdjęciaW swoich pracach wykorzystuję nie tylko ołówki i kredki ołówkowe, ale również różne pastele oraz akwarele. Dzięki temu całość wydaje się być bardziej urozmaicona i ciekawa. Podczas nauki rysowania karykatur musiałem zacząć zwracać uwagę na cechy charakterystyczne napotykanych osób. Bardzo ważne są tutaj zdolności do takich obserwacji. Obecnie tworzę takie rysunki na podstawie kilku fotografii, które ukazują wybraną osobę w różnych sytuacjach. Wtedy powstaje najlepsza karykatura ze zdjęcia. Niektórzy chcą również, aby na rysunki pojawiły się inne detale, które urozmaicają całość i lepiej ukazują charakter czy zainteresowania danej osoby. Takie prace świetnie sprawdzają się na prezenty. Każdy rysunek jest unikatowy, co jest jego sporą zaletą i coraz więcej osób to docenia. Karykatura wręczona jako prezent może sprawić, że na twarzy obdarowanej osoby pojawi się szczery uśmiech. Zawsze wkładam swoje serce w takie rysunki.

Karykatury należą do bardzo ciekawych rysunków, które mają za zadanie wyolbrzymić cechy charakterystyczne osób, które są na nich przedstawionych. Jeżeli mam taką możliwość, ukazuję na nich nie tylko cechy wyglądu, ale również w jakiś sposób staram się przedstawić zainteresowania danej osoby. Dzięki temu taki rysunek robi o wiele lepsze wrażenie. Najczęściej takie prace są zamawiane jako prezent na najróżniejsze okazje.