Komu zlecić badanie techniczne pojazdu?

Wiele z urządzeń stosowanych na budowie może poruszać się po drogach publicznych. W tym celu muszą one nie tylko posiadać odpowiednią homologację, ale tez przechodzić cykliczne badania techniczne, które sprawdzą, czy wszystkie mechanizmy tego urządzenia są sprawne i nic nie zagraża bezpieczeństwu osób, które znajdują się w pobliżu.

Kiedy potrzebujemy ważnych badań technicznych pojazdu?

tdt badania techniczneCiekawym przykładem takich maszyn mogą być pompy do betonu z wysięgnikami, które montuje się na dedykowanych w tym celu nadwoziach samochodów ciężarowych. Takie pojazdy mogą zarówno przemieszczać się po drogach publicznych, a także sprawdzać się dobrze na placu budowy w każdych praktycznie warunkach, szczególnie gęstej miejskiej zabudowy. Podobnie jak koparki kołowe, muszą one przechodzić odpowiednie przeglądy techniczne, a także trzeba zgłosić do urzędu, kto jest właścicielem tych maszyn oraz w jaki sposób je eksploatuje. Możemy zrobić to wszystko w odpowiedniej stacji kontroli pojazdów, która została autoryzowana przez Transportowy Dozór Techniczny. Po takim badaniu możemy spokojnie korzystać z naszej maszyny do celów, które są nam potrzebne. Jeżeli odwiedzimy TDT badania techniczne zostaną tam wykonane przez dobrych fachowców W sytuacji, gdy maszyna będzie uszkodzona, na pewno powiedzą nam o tym oraz dowiemy się, w jaki sposób możemy usunąć taką usterkę, która hamuje wydajność urządzenia.

Wydajna praca jest ważną nie tylko ze względu na rentowność posiadania danego urządzenia, ale też po to, aby takie urządzenie było w odpowiedni sposób eksploatowane, co ma wpływ na ekologię. Im mniej pracy silnika przypadnie na konkretną ilość wykonywanej przez urządzenie pracy budowlanej, tym mniej spalin powstanie, a w konsekwencji w mniejszym stopniu zatrujemy środowisko.