Konieczność zapewnienia chomikowi odpowiedniej klatki

 

Jednym z popularniejszych zwierząt domowych jest bez wątpienia chomik. Występuje on w wielu odmianach i rozmaitych kolorach. Jest chętnie kupowany dla dzieci ze względu na swój niewielki rozmiar i przyjemny dla oka wygląd. Wbrew pozorom nie jest to zwierzę nadające się dla dzieci, ze względu na to, że jest niezwykle kruche i delikatne.

Wygodna i przestrzenna klatka dla chomika

klatki dla chomikówDecydując się na zakup chomika musimy zdawać sobie sprawę, że jest to zwierzę prowadzące nocny tryb życia. Jest wtedy hałaśliwy, biega oraz drapie. Może to przeszkadzać człowiekowi, jednak takie zachowanie jest zupełnie naturalne. W dzień natomiast chomik z reguły śpi schowany w wygodnym miejscu. Posiadając to zwierzę należy zaopatrzyć się w odpowiednia klatkę. Najlepsze klatki dla chomików są większych rozmiarów, dzięki czemu nasz zwierzak ma sporo miejsca na zabawę, jedzenie, kopanie korytarzy. Podłoże w klatce najlepiej jest posypać trocinami w których chomik może kopać tunele i robić kryjówki. Istotne jest, by wymieniać je systematycznie i czyścic klatkę. Dobrze jest zakupić kołowrotek, który zapewnia chomikowi sporo rozrywki. Klatka dla chomika powinna być wyposażona w miski, poidełko oraz odpowiednich rozmiarów domek do spania. Ważne są również rozmaite akcesoria do wspinania, zabawy. Chomik uwielbia drążyć tunele, budować kryjówki, biegać i hałasować. Należy zapewnić mu warunki, które umożliwią mu aktywne spędzanie czasu.

Każdy, kto decyduje się na posiadanie zwierzątka domowego powinien wiedzieć, że należy zaopatrzyć go w odpowiednie akcesoria, które są dla niego niezbędne. Należy się liczyć z tym, że musimy poświęcić mu sporo czasu i uwagi, odpowiednio żywić i w razie pojawienia się jakiś dolegliwości odwiedzić weterynarza. Decydując się na posiadanie zwierzaka stajemy się odpowiedzialni za jego życie i zdrowie.