Konsultacje psychologiczne a depresja poporodowa

Każda kobieta wyczekuje porodu i chwili przyjścia na świat jej dziecka. Jednak gdy to już nastąpi i dziecko pojawi się na świecie przychodzi lęk i obawa, że nie podoła zadaniu jakie przed nią postawiono. Dodatkowo, nagle całe życie kobiety się zmienia i obraca do góry nogami.

Konsultacje psychologiczne w Krakowie to konieczność

konsultacje psychologiczneZłe samopoczucie niekiedy wywołane może zostać zmęczeniem, jednak w niektórych przypadkach przeradza się w depresję czy nerwicę. Jak rozpoznać czy konieczne jest leczenie depresji poporodowej czy jest to zwykłe przemęczenie? Każda młoda mama bywa niewyspana i zatroskana, jednak siłę nadaje jej spojrzenie i uśmiech dziecka, który motywuje ją do dalszego wstawania i się nim zajmowania. Zaś matka cierpiąca na depresję poporodową nie cieszy się z tych kontaktów z dzieckiem, niekiedy nie ma wręcz ochoty się nim zajmować, pozbawiona jest wtedy ona pozytywnego wzmocnienia, w wyniku czego wszystkie zabiegi pielęgnacyjne przy dziecku wykonuje mechanicznie i bez emocji. W takim przypadku konieczne jest natychmiastowe udanie się na konsultacje psychologiczne w Krakowie. Bowiem nieleczona depresja może przerodzić się w leczenie nerwicy, a klinik się w tym specjalizujących jest niewiele w Krakowie. Poza tym warto wiedzieć, że konieczne jest jak najszybsze zareagowanie, gdyż na początku z pewnością może pomóc nam sam psycholog, jednak w późniejszym czasie może nastąpić konieczność zażywania leków antydepresyjnych, co może być problemem.

Ponieważ większości nie można zażywać podczas karmienia dziecka piersią. Szybka reakcja ze strony matki uświadomionej i przygotowanej na tego typu sytuację czy też ojca dziecka, na pewno ograniczy nam problemy z tym tematem związane.