Korki pneumatyczne do rur

W wielu dużych zakładach praca systemów opiera się na sprawnej instalacji rurowej, w której przepływają różnego rodzaju płyny i ciecze. W takich zakładach, zatem od dobrej kondycji rurociągów, zależy efektywność, a nawet możliwość sprawnej pracy.

Ułatwienie prac konserwacyjnych

korki pneumatyczne do prób szczelnościDlatego należy regularnie przeprowadzać kontrole i konserwacje systemów rurowych. W tym celu używane są korki pneumatyczne do prób szczelności, które są wykonane z kauczuku i różnych metali. Materiały do wyrobu korków pneumatyczny są dobierane w taki sposób, aby były one odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg i promieniowanie ultrafioletowe a także na wahania temperatury od minus trzydziestu do plus osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Nie ulegają one korozji, ani nie zbiera się na nich osad. Są także odporne na działanie zanieczyszczeń mineralnych oraz różnego rodzaju chemikaliów. Można je więc bezpiecznie stosować w oczyszczalni ścieków, w zakładach chemicznych o różnym profilu działalności w przemyśle gazowym i w przedsiębiorstwach wodno – kanalizacyjnych. Korki pneumatyczne są dostępne w różnych rozmiarach, mogą służyć do zamykania światła rur o średnicy od 50 do nawet 2400mm. Na rynku dostępne są także gotowe zestawy do domowych instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Korki pneumatyczne wytrzymują ciśnienie, wytwarzane przez 10m słupa wody. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kształtach, łatwo więc znajdziesz korek, pasujący do twojej instalacji rurowej. W rurach z otworem o nieregularnym kształcie można zastosować korek poduszkowy.

Korek poduszkowy działa jak balonik, napełniany gazem, dopasowuje się on do otaczającej go przestrzeni. Jeśli nie ma możliwości zamknięcia rurociągu w czasie prowadzonych prac, należy skorzystać z korka z bypassem, który umożliwi częściowy przepływ cieczy.