Krowki reklamowe na targach pracy

Jakiś czas temu wybrałem się na targi pracy. Było wiele firm, które oferowały pracę lepszą i gorszą. Nie narzekałem – dla ludzi z moim wykształceniem było trochę ofert pracy. Rozmawiałem z moimi potencjalnymi pracodawcami na tematy atmosfery w pracy, możliwości połączenia pracy ze studiami, wysokości pensji itp. Wiadomo, każdy mówił, że w ich firmie jest najlepiej – w końcu mają reklamować swoją pracę, więc gdyby mówili źle o swoje pracy w miejscu, gdzie mają znaleźć nowych pracowników to by wyglądało co najmniej źle. Co zwróciło jednak moją uwagę to to, że wiele stanowisk miało krówki reklamowe z logo firmy.

Krówki reklamowe to bardzo dobry pomysł.

krówkiJak patrzyłem na stanowiska to niemal na co drugim można było poczęstować się taką krówką. Jak widać krówki z nadrukiem reklamowym są dzisiaj modne. Z racji tego, że lubię krówki byłem bardziej niż zadowolony. Jak się później okazało robiący krówki reklamowe producent jest tylko jeden w kraju. Inne firmy z reguły po prostu kupują krówki i produkują opakowania i później je sprzedają. Jak wiadomo, rozdawanie słodyczy, gadżetów itp. jest bardzo dobrym sposobem na reklamę. Czemu? Każdy lubi dostać coś od czasu do czasu. Więc przynajmniej podejdzie do danego stanowiska, może coś mu się rzuci w oczy, może zagada ludzi tam stojących, porozmawia i okaże się, że jest to praca idealna dla niego. Dlatego, na każdych targach pracy w dzisiejszych czasach tak samo na targach szkół jest wyścig co do rozdawania ulotek, cukierków i gadżetów. Raz byłem świadkiem, jak szkoła średnia zachęcała do przyjścia do nich rozdając odtwarzacze mp3 za wpisanie się na listę kandydatów. Jak można łatwo się domyślić, wiele osób podało fałszywe dane, przez co nawet nie mogli zweryfikować skuteczności tej kampanii. Jak na moje w każdej kampanii nawet takie należy zachować umiar. Dobra szkoła obroni się poziomem a nie tym, co rozda w zamian za przyjście. Tak samo dobry pracodawca, jeśli będzie chciał zatrudnić dobrych pracowników powinien pójść na uczelnie i wyszukać tych studentów którzy się nadają do pracy w tej danej dziedzinie.

Dzisiaj takie krówki reklamowe producent cennik firm robią, jeśli firma na siłę rozdaje wszędzie gdzie się da już teraz przysłowiową krówkę, to nie wiadomo, czy rzeczywiście jest to dobra firma, czy może po prostu nie może zachować pracownika przez choćby panującą tam atmosferę