Lampy w pokoju dziecięcym

Jak powszechnie wiadomo często to dzieci są najbardziej wymagającymi klientami. Doskonale wiedza czego chcą i potrafią to artykułować, nie dają się przekonywać racjonalnymi argumentami, nie interesuje ich np. ekologiczne rozwiązania czy energooszczędne żarówki. Lampy są potrzebne.

Lampy muszą być popularne.

lampa podłogowaWażne, żeby było ładne, najlepiej z ulubionymi postaciami, reszta jest nieistotna. Jednakowoż jako rodzice nie powinniśmy całkowicie ulegać sugestia dzieci i mieć na uwadze ich dobro, nawet jeśli one teraz tego nie dostrzegają. Dobre oświetlenie pokoju wpłynie korzystnie na wzrok dziecka, ponieważ jak wiadomo czytanie po ciemku psuje oczy. Z tego powodu warto wybrać duże lampy podłogowe, które z łatwością oświetlą cały dziecięcy pokoik. Najlepiej jest je ustawić koło biurka, tak by oświetlało książki i zeszyty, kiedy dziecko będzie odrabiało lekcje. Oczywiście, nie należy zapominać także o lampce nocnej. Wiele dzieci boi się spać po ciemku, więc małe źródło światła jest dla nich niezbędne. Nie musi to być lampa podłogowa, lepsza będzie mała stojąca lampka lub plafon przywieszony nad łóżkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko samo może zgasić swoje światełko będąc już w łóżku. Jest to także bezpieczne, ponieważ nie potknie się po ciemku i nie zrobi sobie krzywdy. Wybierając lampy dla dzieci warto zastanowić się nad ich wyglądem. Szczególnie małe dzieci lubią kolorowe rzeczy.

Funkcjonalność czy łatwość czyszczenia nie ma dla nich znaczenia, bo nic na jej temat nie wiedzą. Jest to rola rodzica, żeby wybrać najlepszą. Nam pozostaje wybrać lampy tarasowe i żyrandole do pokoju.