Lekkie hale namiotowe

Niekiedy bywa tak, że przedsiębiorca potrzebuje jakiegoś budynku „na wczoraj”. W takich wypadkach budowanie obiektów murowanych nie wchodzi w grę bowiem ich postawienie wiąże się niekiedy z kilkoma miesiącami czekania na oddanie budynku do użytku. Rozwiązaniem takich problemów mogą być lekkie konstrukcje aluminiowe lub stalowe. 

Hale namiotowe z aluminium 

producent hal namiotowychW ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zauważyć można gwałtowny wzrost w kwestii używania stali i aluminium w nowoczesnym budownictwie. Zarówno jeden jak i drugi z wymienionych materiałów budulcowych idealnie sprawdza się do budowania hal magazynowych. Bardzo często spotkać je można pod określeniem hale namiotowe. Obiekty te oprócz tego, że wyróżniają się trwałością to dodatkowo są bardzo lekkie co sprawia, że ich budowa jest szybka. Producent hal namiotowych zapewnia, że tworzone przez nich konstrukcje wytrzymają bardzo długo. Hale magazynowe namiotowe to jednak tylko nazwa, która niekoniecznie musi wiązać te obiekty z funkcją magazynu. Służą one bowiem jako sortownie owoców i warzyw, garaże dla samochodów i pojazdów rolniczych czy nawet pełnią funkcję hal gdzie odbywa się produkcja. Firmy zajmujące się budowaniem takich obiektów przyjmują już zlecenia z całego kraju. Firmy te najpierw tworzą projekt, który po zaakceptowaniu przez klienta przechodzi w fazę realizacji. Budowa hal namiotowych z reguły nie trwa zbyt długo. Zależy to jednak przede wszystkim od ukształtowania terenu oraz od wilgotności podłoża. 

W przypadku hal namiotowych, które mają powstawać na płytach betonowych czy asfaltowych wylewkach nie jest konieczne tworzenie betonowych fundamentów. Znacznie skraca to czas budowania hal namiotowych bowiem w takim wypadku wystarczy jedynie zakotwiczenie konstrukcji oraz wykonanie poszycia.