Lekkie kabiny prysznicowe

Mając do wybory wannę lub prysznic, większość osób wybiera to drugie, gdyż to szybszy i praktyczniejszy sposób na kąpiel. W miejscach publicznych, dostępne są tylko prysznice, choć wyglądają one zupełnie inaczej niż domowe modele.

Gdzie mają zastosowanie kabiny HPL?

kabina prysznicowa hplW takich miejscach jak pływalnie, konieczne są kabiny prysznicowe, a także przebieralnie. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, nie mogą tu być montowane pojedyncze kabiny prysznicowe, a jedynie zbiorcze, które są oddzielone specjalnymi przegrodami. Tego typu prysznice mają też zastosowanie w zakładach pracy czy w obiektach sportowych. Na rynku dostępna jest specjalna kabina prysznicowa HPL, która idealnie się sprawdza w takich warunkach. Laminat kompaktowy HPL, to płyty o wyjątkowo twardej, odpornej na zarysowania i uszkodzenia powierzchni. Jest to materiał wodoodporny, zatem świetnie się nadaje do zastosowania jako ściany prysznica. Jest też łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu z łatwością można utrzymać higieniczne warunki. W miejscach publicznych, gdzie konieczne jest zamontowanie kilku, bądź nawet kilkunastu kabin prysznicowych, płyty HPL stanowią ściany działowe w kształcie litery „I”. Są też dostępne bardziej rozbudowane natryski w kształcie litery „L” lub „T”, gdzie wydzielone jest miejsce na strefę suchą i mokrą. Są to podstawowe modele kabin prysznicowych, które mogą jeszcze dodatkowo zawierać drzwi. Jeżeli chodzi o montaż takich kabin, to jest on bardzo prosty i szybki, gdyż obejmuje jedynie płyty, profile i wsporniki.

Niewątpliwą zaletą kabin prysznicowych z płyt HPL jest ich niska cena i wytrzymałość. Są odporne na działanie wilgoci, zatem będą służyć przez długie lata. Kupuje się je na wymiar, zatem będą pasować do każdego zastosowanie w dowolnym miejscu.