Sezon grzewczy jest dla wielu ludzi okresem wzmożonych wydatków, ponieważ konieczność ciągłego ogrzewania znacząco wpływa na miesięczne koszty. Zawsze najwięcej pieniędzy pochłania ogrzewanie elektryczne, ale też jest najbezpieczniejsze.
Jak się zakłada folię grzewczą?
Pomieszczenia można ogrzewać a wiele sposobów, z wykorzystaniem energii elektrycznej, gazy czy coraz rzadziej węgla. Dobre ogrzewanie powinno być dopasowane do metrażu pomieszczenia oraz sposobu korzystania z niego. Większość grzejników wymaga wykonania wielu prac remontowych, aby można było je zamontować i uruchomić. Zupełnie inaczej jest w przypadku folii grzewczej, która jest gotowa do montażu niemalże od razu po zakupie. To ciągle dość innowacyjne rozwiązanie na ogrzanie domu, ale bardzo szybko zdobywające popularność. Podłogowa folia grzewcza jest dziś dostępna w większości sklepów budowlanych w formie rolek o trzech szerokościach: dwadzieścia pięć, pięćdziesiąt i sto centymetrów. Może ona mieć także kilka grubości w zakresie od 0,3 do 0,53 milimetra. Powyższe parametry wpływają na moc grzewczą, którą może generować przytwierdzona do podłogi folia. Jeżeli zamierzamy z takiego ogrzewania korzystać na co dzień, jako główne źródło ciepła, to folia musi mieć mieć dużą moc, bliska czterystu watów. Jeżeli natomiast ma to być jedynie dodatkowe ogrzewanie lub tylko w łazience czy pokoju dziecka, to z powodzeniem wystarczą folie o mocy do stu watów. Oczywiście od tego też uzależniona jest cena folii grzewczej.
Sam montaż folii jest bardzo prosty, ponieważ kupuje się ją w formie rolki i przykleja do danej powierzchni. Jedynym wymogiem jest to, iż podłoga musi być równa i odtłuszczona, aby folia dobrze przylegała i nie odklejała się w trakcie chodzenia po niej.