Najlepsza whiskey na prezent

Wielu mężczyzn lubi whiskey. Często jednak zastanawiamy się jaką whiskey wybrać, aby odpowiadała naszemu ulubionemu mężczyźnie. Wybór whiskey wydaje się być prosty, jednak na rynku widnieje wiele jej odmian, dlatego musimy przemyśleć wybór.

Jaka whiskey będzie najlepsza?

jaka whiskey na prezentAktualnie popularność na całym świecie zdobywa whisky single malt. Szkocka whiskey była niegdyś napojem szkockich poetów i właścicieli ziemskich, zmieniła się w obiekt pożądania o światowym znaczeniu. Ten magiczny trunek powstaje z jęczmienia, wody i drożdży. Jeżeli zastanawiamy się jaka whiskey na prezent będzie najlepsza. Potem destylat dojrzewa w dębowych beczkach przez co najmniej 3 lata, ale zdarza się że 5, 10 czy nawet 40 lat, wszystko zależy od potrzeb rynku i polityki destylarni. Bourbon z kolei wytwarza się z kukurydzy i żyta, ponieważ te zboża od zawsze były uprawiane w Kentucky. W Irlandii wytwarza się go z niesłodowanego ziarna jęczmienia. Szkocka whiskey jest magicznym alkoholem w wielu odmianach zapachów, smaków, kolorów i wieku dla wielu jego fanów na całym świecie. Aby whisky mogła być nazywana scotch whisky, muszą być spełnione następujące warunki: musi być wyprodukowana z wody i słodowanego jęczmienia, z dodatkiem innych zbóż, z których robi się zacier. Z pewnością warto wybrać whiskey szkocką na prezent, ponieważ to typowo męski trunek, który doceni niejeden mężczyzna, który lubi mocne alkohole.

Jak powstaje szkocka whiskey? Cukry ulegają fermentacji z udziałem drożdży, jest destylowana w destylarni znajdującej się na terenie Szkocji, leżakuje w dębowych beczkach o objętości nieprzekraczającej 700 litrów przez minimum trzy lata, nie zawiera dodatków z wyjątkiem wody i karmelu prostego jako barwnika, zawiera co najmniej 40% alkoholu.