Najlepsze drzwi do domu

Kiedy wybieramy drzwi do nowego domu czy mieszkania, mnogość dostępnych opcji i wariantów może z początku wydawać się przytłaczająca. W zależności od tego, czy mają być to drzwi do kuchni, łazienki, sypialni, salonu, czy wejściowe, interesować nas będzie inna kategoria dostępnych produktów.

Jakie drzwi do domu wybrać?

producent drzwiPrzykładowo istotnym atutem drzwi do sypialni będzie ciche zamykanie, co zapewniają drzwi bezprzylgowe. Technologia ta sprawia, że zamknięte drzwi bezprzylgowe, w przeciwieństwie do standardowych, nie przylegają do ościeżnicy dodatkowym wcięciem zwanym przylgą, dzięki czemu otwierając lub zamykając takie drzwi nie będziemy słyszeć nic, poza cichym „kliknięciem” zamka. Dodatkową ich zaletą są walory estetyczne, bowiem zamknięte drzwi tego typu tworzą idealnie równą płaszczyznę z ościeżnicą, co pasuje zwłaszcza do pomieszczeń o bardziej nowoczesnym wystroju. Dobierając wewnętrzne drzwi wejściowe do mieszkania w bloku lub kamienicy, bardzo często wybieraną opcją są przeciwpożarowe drzwi akustyczne. Płyty wiórowe, z których takie drzwi są tworzone, zapewniają odpowiednią odporność ogniową, przy jednoczesnej izolacyjności akustycznej, co zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i prywatność. Producent drzwi zazwyczaj oferuje wiele wariantów danego produktu, dzięki czemu możemy dostosować drzwi do własnych preferencji montując na przykład wizjer panoramiczny, czy też dodatkowy zamek. Jeśli natomiast interesują nas drzwi łazienkowe, to warto przemyśleć montaż stalowej ościeżnicy. Zapewnia ona dużo lepszą trwałość, ponieważ w łazienkach, zwłaszcza tych bez okna, to właśnie drzwi są odpowiedzialne za odprowadzanie wilgoci.

Drewniane, czy stalowe? Jedno-, czy dwuskrzydłowe? Przeszklone, a może lite? Z przylgą, czy bez niej? Wariantów jest mnóstwo, a każdy z nich oferuje możliwość dodatkowej personalizacji. Dlatego przed zakupem drzwi należy przyjrzeć się bliżej dostępnym opcjom oraz zapytać o poradę bezpośrednio u producenta.