Najlepsze sakwy rowerowe

Rowerowe sakwy i torby są bardzo przydatne, a wielu rowerzystów nie może obyć się bez ich obecności i możliwości przewożenia dowolnego ładunku, aczkolwiek nie zawsze mogą być zamontowane wygodnie na rowerze. Rowery górskie, z racji ich niestandardowej budowy, często nie mają bagażników, na których mogłyby być powieszone duże sakwy czy torby.

Poręczna sakwa na rowerową kierownicę

sakwa na kierownicę roweruPodobny problem bywa z podwieszaniem sakw na ramach, często nie pozwalających na zamocowanie takich akcesoriów. Idealnym rozwiązaniem takich problemów okazuje się więc sakwa na kierownicę roweru, która, jak wskazuje nazwa, zaczepiana jest na rurze kierownicy za pomocą rzepów. Te sakwy nie należą do szczególnie dużych, gdyż zaprojektowane są w taki sposób by nie przeszkadzać w kierowaniu rowerem, nie zastawiać miejsca na urządzenia elektroniczne i liczniki rowerowe, oraz by nie zaburzać równowagi w trakcie jazdy. Możliwość zabrania narzędzi czy drobnego prowiantu jest jednak atrakcyjna dla bardzo wielu rowerzystów, zwłaszcza dla posiadaczy rowerów górskich, które nie mogą być wyposażone w większe warianty sakw, dlatego też zaczynają być bardzo szeroko używane. Sakwy te mogą zastępować przedni bagażnik, lub być wyłącznie metodą przewożenia narzędzi rowerowych, i w każdej sytuacji spisują się równie dobrze. W sklepach rowerowych można dostać najróżniejsze rodzaje sakw, aczkolwiek coraz więcej rowerzystów korzysta z usług firm, produkujących sakwy na zamówienie.

Tak wykonane sakwy mogą pasować do każdej kierownicy na każdym rodzaju roweru, i po przyzwyczajeniu się do ich obecności być niezauważalnym, aczkolwiek bardzo przydatnym, elementem wyposażenia roweru. Sakwy szyte na zamówienie są również znacznie trwalsze, i mogą być wykonane z wielu różnych materiałów.