Nietypowe wakacje w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na południu naszego kontynentu. Położone nad Morzem Adriatyckim państwo przyciąga ciepłym, ale w miarę łagodnym klimatem oraz pięknymi widokami. Koszty wakacji w tym kraju są również stosunkowo niewysokie. Nic więc dziwnego, że Chorwacja przyciąga do siebie co roku tłumy turystów. 

Podróż jachtem wzdłuż Chorwacji

czarter jachtu chorwacjaŁagodny klimat, wysokie, ale znośne temperatury, palmy, plaże, góry i to wszystko w jednym miejscu. Taka jest Chorwacja, państwo położone nad Morzem Adriatyckim, które przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów. Plusem tego miejsca jest też niski koszt wakacji. Również Polacy często wybierają w biurach podróży to miejsce. Poza zwiedzaniem i wylegiwaniem się na plaży, jedną z ciekawszych atrakcji są rejsy turystycznymi jachtami wzdłuż linii brzegowej Chorwacji. Można wynająć wycieczkę dużym statkiem albo wynająć prywatny jacht. Jak chodzi o czarter jachtu chorwacja ma naprawdę szeroką ofertę jachtów. I wcale nie trzeba mieć patentu żeglarskiego. Można wynająć osobę, która zajmie się obsługa jachtu, a my będziemy mogli cieszyć się rejsem. Koszt wyczarterowania jachtów zależy od wielu czynników. Po pierwsze do wielkości jachtu, od długości wynajmu oraz od miejsca, z którego będziemy wypływać. Na więszości jachtach mogą pływać dzieci, co jest dobrą informacją dla rodzin z dziećmi. Duże jachty mają pod podkładem miejsce do spania oraz łazienkę. Mniejsze nadają się tylko na pływanie w ciągu dnia. 

Jednym z najchętniej wybieranych wakacyjnych miejsc jest Chorwacja. Poza standardowymi wakacjami ciekawą opcją jest wynajęcie jachtu. Nie jest to też wysoki koszt, ale zależy on od rodzaju i wielkości jachtu. Jacht można wyczarterować na kilka godzin lub na kilka dni nawet.