Niezwykła kostka dla niemowlaka

Jestem młodą mamą – 8 miesięcy temu urodziłam prześliczną dziewczynkę, Lenkę, którą kocham and życie. Mimo przeczytania wielu książek o macierzyństwie czułam, że nie mam wielkiego doświadczenia. Na szczęście dostałam dużo rad od mojej przyjaciółki. Jedną z rzeczy, którą gorąco mi polecała była przytulanka kontrastowa. Jest to coś, co powinien mieć każdy niemowlak.

Kontrastowa przytulanka nie jest zwykłą zabawką

kontrastowa kostkaKiedy moja przyjaciółka powiedziała mi o tym, że przytulanki dla niemowlaka powinny posiadać określone kolory i kształty, byłam w szoku. Nie spodziewałam się, że zwykły, pluszowy miś to nie najlepsza zabawka, jaką mogę kupić swojej córce. Dowiedziałam się, że dla dzieci najlepsze są kontrastowe zabawki, które poprzez swoje właściwości pozytywnie wpływają na rozwój zmysłów (wzroku, dotyku i słuchu) dziecka już od najwcześniejszych miesięcy jego życia. Moja córka mi kilka takich zabawek sensorycznych, ale kontrastowa kostka z twarzą króliczka sprawdza się najlepiej i jest ulubioną zabawką Leny. Przytulanka ta została wykonana z miękkich materiałów o różnych fakturach, w kontrastowych kolorach białym i czarnym z dodatkiem czerwonego. Do tego zabawka ta szeleści, co zawsze wywołuje w mojej córce ogromne zainteresowanie. Tak samo kocha ona łapanie królika za piękne i długie doszyte uszy, które zostały zrobione z puchatego materiału minky.

Lenka uwielbia swoją kolorową przytulankę. Widać, że bawienie się kontrastową kostką jest dla niej przyjemne i sprawia jej ogromną radość. Mięciutka kostka zawsze przyciąga uwagę mojej córki, nieważne czy ma ją w swoim łóżeczku, czy przywieszona jest jako zawieszka do wózka. Cieszę się, że wszystkie zmysły mojej córeczki są rozwijane, a to wszystko dzięki jednej, sensorycznej zabawce.