Nowoczesne panele odporne na ścieranie

Na dzień dzisiejszy najpopularniejszym z materiałów stosowanych na podłogi są panele. Ich ilość w sklepach jest tak ogromna, że wchodząc między regały można doznać oczopląsu. Dziś chciałbym wspomnieć o tym na co zwracać uwagę przy wyborze paneli. Wbrew pozorom wybór odpowiednich paneli do swojego domu nie jest tak prostą kwestią na jaką może wyglądać. 

Solidne panele podłogowe

panele dąb rustykalnyPrzez długie lata najczęściej stosowanym materiałem używanym do konstruowania podłóg było drewno. Drewniane podłogi były i są bardzo praktyczne oraz są odporne na upływający czas. Dodatkowo wyglądają bardzo efektownie. Wiele osób nie może pozwolić sobie na podłogi z drewnianych desek bowiem nie da się ukryć, że jest to dość kosztowna inwestycja. Rozwiązaniem może być stosowanie drewnopodobnych paneli rustykalnych. Dobierając panele do swojego domu koniecznie musimy zwracać uwagę na to w jakich pomieszczeniach mają się one znaleźć. W miejscach gdzie jest duży ruch konieczne jest stosowanie paneli odpornych na ścieralność. Świetnym rozwiązaniem mogą być odporne drewnopodobne panele dąb rustykalny jest jednym z najczęściej wybieranych wersji. Większość paneli tego rodzaju ma grubość 8mm. Tak grube panele będą bardzo odporne na ścieranie i przez długi czas zachowają swój oryginalny wygląd. Pamiętajmy jednak koniecznie o tym by odpowiednio pielęgnować swoje panele. W tym celu producenci paneli zalecają stosowanie odpowiednich past oraz środków myjących. 

Ogólnie rzecz biorąc przy wyborze paneli do swojego domu zwracajmy uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą z nich musi być oczywiście klasa ścieralności. Jest to wyznacznik jakości paneli i na jego podstawie możemy ocenić jak długo takie panele będą wyglądały ładnie. Drugą kwestią jest rodzaj łączenia paneli. Obecnie spotkać można kilka sposobów ale wybierajmy zawsze ten, który będzie możliwie najbardziej ułatwiał montaż.