Nowoczesny sufit o futurystycznym wyglądzie

Względem sufitów wielu z nas wychodzi z założenia, że powinny być one białe, aby optycznie jeszcze bardziej powiększyć dane pomieszczenie i po prostu nadać mu wrażenia większej przestrzenności. Tymczasem okazuje się, że to sufity podwieszane, a od niedawna także te napinane potrafią sprawić, że mieszkanie wyda się nowocześniejsze oraz większe.

Czym jest sufit napinany?

sufity napinane śląskOd niedawna coraz częściej mówi się o sufitach napinanych, jako lepszej alternatywie dla tych podwieszanych. One także potrafią zgrabnie ukryć popękany, stary tynk, nierówny strop czy chociażby rury, które wystają. Ich przewagą nad tradycyjnymi podwieszanymi sufitami jest przede wszystkim łatwość montażu, którego każdy z nas może się podjąć i co więcej zajmuje on maksymalnie kilka godzin, a nie kilka dni. Ponadto montowanie tradycyjnego sufitu podwieszanego wiąże się z pyleniem, jak podczas remontu w domu, co oczywiście nie występuje w przypadku napinanych sufitów. Jednak to nie jedyne zalety, jakie posiadają sufity napinane Śląsk jest województwem w którym bez problemu znajdziemy sklep oferujący tego typu sufity i co ciekawe, zajmują one naprawdę niewiele miejsca, są leciutkie, więc bez problemu zmieścimy je na przykład do torby podróżnej. Za pomocą takich sufitów możemy kreować najróżniejsze struktury, bryły oraz inne konstrukcje przestrzenne sprawiając, że nasz sufit, a co za tym idzie całe pomieszczenie nabierze futurystycznego wyglądu.

Sufity napinane występują zarówno w wariancie matowym, jak i błyszczącym. Mogą mieć każdy kolor, ale istnieje również możliwość zamówienia takiego sufitu z grafiką, co jak nietrudno się domyślić daje nam ogromne pole do popisu względem dopasowania ich do wnętrza naszych mieszkań. Oczywiście nie trzeba ich formować w żadne kształty, to jedynie możliwość zapewniona przez elastyczność materiału. Mogą po prostu być zamontowane na płasko, co z pewnością zda egzamin właśnie w mniejszych pomieszczeniach.