Ogarnij bałagan w pokoju dziecka

Zabawki cieszą dziecko, to pewne. Bałagan po zabawie na pewno nie do końca cieszy rodziców. Cóż, czasem niestety trzeba się z tym pogodzić. Im więcej zabawek, tym więcej lalek, klocków, samochodów czy pluszaków znajdziemy na podłodze w pokoju malucha i nie tylko. Są jednak sposoby, by poradzić sobie z bałaganem.

Pojemniki do chowania zabawek zapobiegną bałaganowi

pojemnik Mądra Główka na zabawkiOczywiście warto zacząć od sprawdzenia, czy części zabawek nie warto po prostu się pozbyć. Jeśli są zepsute i dziecko już się nimi nie bawi, a na podłodze lądują tylko dlatego, że przy okazji spadły ze stoliczka albo wypadły z kosza, to chyba najwyższy czas się z nimi pożegnać. W zalewie zabawek maluch może nawet nie zauważyć, że jedna z nich zniknęła. Z uprzątnięciem bałaganu można sobie poradzić także wykorzystując łóżko, a raczej szuflady pod nim. Jeśli schowamy tam mniej używane zabawki albo książeczki, to nie będą zagracały podłogi w innych częściach pokoju. Najlepiej oczywiście sprawdzają się kosze, kartony czy pojemniki, które można wykorzystać jako miejsca przechowywania dziecięcego domowego asortymentu. Warto zwrócić uwagę na ich formę. Kolorowe bardziej spodobają się maluchom, a kto wie, może nawet będą bodźcem do sprzątania po sobie. Przykładem jest pojemnik Mądra Główka na zabawki. Skrzyneczka z otwieranym wiekiem i z obrazkami może także być miejscem do siedzenia albo nawet posłużyć jako stoliczek dla lalek w trakcie zabawy. Na powierzchni znajdują się rozmaite rysunki, które przy okazji mogą pełnić funkcje dekoracyjne.

Oczywiście oprócz drewnianych pojemników i skrzynek sprawdzą się także kosze, w których można umieścić zabawki. Przydatne mogą się okazać też półki, na których świetnie będą wyglądały na przykład książeczki. Dzięki takim dość prostym sposobom w pokoju dziecięcym może być porządek, a przy okazji pojawią się elementy dekoracyjne.